MEDAĻĀM UN GODALGOTĀM VIETĀM BAGĀTS AIZVADĪTS 2013.GADS

24.01.2014

Uzsākot jaunu gadu ir jāatceras arī pagājušais, lai jauno gadu varētu pavadīt veiksmīgi un tik pat sportiski kā iepriekšējo.

2013.gads Olaines novada sporta dzīvē ir bijis raibs un krāsains - uzvaru un jaunu talantu pilns. Olaines novada iedzīvotāji var būt lepni par sportiskajiem novada iedzīvotājiem – par tiem, kas sporto profesionāli, un arī par tiem, kas no darba brīvajā laikā arvien vairāk izmanto Olaines novada sporta infrastruktūru un piedalās sporta pasākumos.

Olaines Sporta centrs var būt lepns par to, ka iedzīvotājiem ir tik daudzpusīgas iespējas pavadīt savu brīvo laiku sportojot kopā ar ģimeni. Ir prieks redzēt arvien vairāk tos, kas izmanto jauno veloceliņu, lai dotos velo un skrituļslidu pārbraucienos no Olaines uz Jaunolaini vai „Uzvaras līdumu”. Tos, kas aktīvi izmanto āra trenažierus un Olaines Mežaparku ik rīta vai vakara skrējieniem. Aiz sajūsmas varam tikai nopūsties par tiem „trakajiem”, kas acis nepamirkšķinot veic galvu reibinošus trikus Olaines un Jaunolaines skeitparkos. Varam tikai nobrīnīties par tiem entuziastiem, kas plkst. 5:00 no rīta dodas uz atjaunoto Olaines 2.vidusskolas stadionu un veic ik rīta vingrošanu pie stieņiem vai skrien neskaitāmus apļus. 

Bet vēl lepnāki varam būt par sportistiem, kas smagi trenējas ik dienas, lai gūtu atzinību un godalgotas vietas Latvijas un pasaules mēroga sacensībās. Nedrīkst nepieminēt notikumu nr.1. – skeitbordista Jāņa Kuzmina jauna Ginesa rekorda sasniegšanu Ķīnā. Paldies Jānim par Olaines novada vārda nešanu pasaulē. Jānis vasarā paspēja iegūt arī Eiropas čempiona titulu un augsto otro vietu pasaules čempionātā. Arī Jāņa audzēkņi Artūrs Liskovs un Adrians Bendzulis ir startējuši dažāda mēroga sacensībās. Artūrs ir ieguvis 2.vietu un Adrians 4.vietu pasaules kausa posmā Čehijā junioru konkurencē. Puiši šobrīd aktīvi trenējas, lai startētu pasaules čempionātā Čehijā 2014.gadā.

Kā vienu no novada izcilniekiem ir jāpiemin mākslas vingrotāja Marika Zavadska, kas vasarā Latvijas jaunatnes olimpiādē izcīnīja 5 zelta medaļas un 1 sudraba medaļu. Marika veiksmīgi startējusi arī starptautiskajā turnīrā Atēnās, kur izcīnījusi 2.vietu daudzcīņā un 1.vietu vingrojumā ar apli un vālītēm. Šobrīd Marika ir veiksmīgi uzsākusi startus senioru klasē.

Vēlamies pateikties trenerim Konstantīnam Versockim, kurš spējis izaudzināt talantīgus jauniešus boksā. Iepriekšējais gads boksa klubam „Olimp” ir aizvadīts ļoti veiksmīgs. Pasaules universiādē Kazaņā Latviju pārstāvēja Olaines novada spēcīgākais bokseris Ņikita Versockis, iegūstot augsto 5.vietu. Ņikita triumfēja arī prestižajā turnīrā „Rīga Open”, izcīnot uzvarētāju kausu. Veiksmīgi tika noorganizēts un aizvadīts tradicionālais starptautiskais boksa turnīrs „Olaines kauss 2013”, kur olainieši izcīnīja dažāda kaluma medaļas. No Latvijas jaunatnes čempionāta gandrīz katrs aizbraukušais bokseris mājās pārveda medaļas.

Nevar aizmirst arī novada jaunos galda tenisa spēlētājus, kuri ir guvuši panākumus Latvijas čempionātā jauniešiem. Vladimirs Šlikovs un Iļja Belovs komandu konkurencē ieguva 2.vietu. Olaines Sporta centrs izsaka lielu pateicību trenerim Vladimiram Šlikovam par kluba izveidi un dažādu galda tenisa sacensību rīkošanu Olaines novadā. 

Paldies arī visiem novada futbolistiem un futbola klubam „FK Olaine” Alekseja Gromova vadībā, kas veicina jauno sportistu attīstību un iesaistīšanos novada sporta dzīvē. Prieks par motokluba „Olaine” organizētajām motokrosa sacensībām Olaines moto trasē. Kā arī nevar aizmirst par Olainē esošo Inline hokeja biedrību, kas Olaines slidotavā rīko Latvijas čempionātu un dažādus inline turnīrus. 2013.gadā Latvijas inline hokeja izlase, kuras sastāvā bija arī spēlētāji no Olaines novada, Čehijā piedalījās kvalifikācijas turnīrā un nodrošināja sev ceļazīmi uz Pasaules čempionāta 1.divīziju.

Olaines Sporta centrs vēlas izteikt pateicību visiem novada iedzīvotājiem un novada ģimenēm, kas piedalās novada lielos un mazos sporta pasākumos, tādā veidā parādot, ka ejam pareizā virzienā.

Olaines Sporta centrs novēl visiem sportistiem arī 2014.gadā tik pat augstus un vēl augstākus sasniegumus, panākumus un veiksmi, kā arī visiem novada iedzīvotājiem vēl aktīvāku līdzdalību sporta pasākumos un sporta dzīves veidošanā Olaines novadā.

Vēlamies atgādināt par jauno Olaines Sporta centra mājas lapu, kurā ir visa informācija par novada sporta dzīvi, notikumiem, sasniegumiem un gaidāmajiem sporta pasākumiem – www.olainessports.lv. Aicinām iedzīvotājus rakstīt atsauksmes un ierosinājumus uz sports@olaine.lv.

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)