SKEITBORDISTS JĀNIS KUZMINS PASAULES VICEČEMPIONA GODĀ

17.10.2013

Vairākkārtējais pasaules čempions un Ginesa rekordu īpašnieks skeitbordā Jānis Kuzmins aizvadītajā nedēļā Teksasā, ASV notikušajā pasaules čempionātā skeitborda slalomā izcīnījis sudraba medaļu kopējā disciplīnu vērtējumā.

Pasaules čempionātā Latviju veiksmīgi pārstāvēja arī Lienīte Skaraine, kurai sieviešu konkurencē arī sudrabs.

Pirmajā dienā sportisti mērojās spēkiem milzu slalomā, kur par favorītiem tiek uzskatīti amerikāņi. Trasē sportisti attīstīja ātrumu virs 60 kilometriem stundā. Tā bija tehniski sarežģīta, turklāt starta estakāde bija 3,5 metrus augsta ierasto divu metru vietā.

Šajā disciplīnā Kuzmins izcīnīja otro vietu uzreiz aiz amerikāņa Džo Maklerena, kurš bija sacensību galvenais favorīts.

«Sacensības izvērtās spraigas. Esmu apmierināts ar izcīnīto vietu milzu slalomā, jo Maklerenu pārspēt šeit nebija variantu,» citēts Kuzmins.

Otrajā sacensību dienā tika aizvadīts hibrīdslaloms, kur Kuzmins kvalifikācijas braucienos finišēja otrajā vietā. Arī tālākās izslēgšanas cīņas tika aizvadītas veiksmīgi, tomēr pusfinālā pieļautā kļūda liedza kvalificēties finālam. Latvietim nācās samierināties ar braucienu par trešo vietu, kurā tika gūta uzvara - izcīnīta bronzas medaļa.

«Nokļūdījos pusfinālā, kaut biju gatavs cīnīties par uzvaru šajā disciplīnā. Šogad jau biju uzvarējis visus favorītus. Arī šoreiz iespējas bija labas, taču nepaveicās,» skaidro Kuzmins.

Kuzmins tika uzskatīts par galveno favorītu trešās dienas speciālajā slalomā, tomēr lietus dēļ braucieni nenotika.

«Ļoti žēl, ka laika apstākļu dēļ atcēla speciālo slalomu, kas tomēr vienmēr ir bijis mans profils. Tagad, protams, nevar zināt, kāds būtu kopvērtējums, ja notiktu speciālais slaloms, jo tādās sacensībās iespējams ir viss,» uzskata latvietis.

Tādējādi kopvērtējums tika noteikts divu disciplīnu summā, kur par uzvarētāju kļuva Maklerens, bet Kuzminam otrā pozīcija.

 
 

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)