OLAINES HOKEJA KOMANDAI 4.VIETA STARPTAUTISKĀ VETERĀNU HOKEJA TURNĪRĀ

07.10.2013

Divas dienas, 27. un 28. septembrī „Vidzemes Olimpiskā centra” ledus arēnā norisinājās Latvijas pašvaldību organizētais starptautiskais hokeja turnīrs, veltīts LSVS 50. Jubilejas sporta spēlēm. Turnīrā piedalījās vairāk kā 120 hokeja entuziastu no Pleskavas, Bauskas, Ogres, Olaines, Rēzeknes novada, Rīgas un Valmieras hokeja komandas vecuma grupā virs 35 gadiem.

 
 

Komandu sadalījums 2 grupās notika jau iepriekš 23. septembrī Latvijas Hokeja federācijas telpās, klātesot sacensību galvenajam tiesnesim Aleksandram Borisovam, turnīra spēļu komisāram Uldim Opitam un LSVS valdes pārstāvim Normundam Kupcim. Pirmajā grupā izloze saveda kopā Rīgas, Pleskavas un Bauskas komandas, bet otrajā Ogri, Valmieru, Rēzeknes novadu un Olaines komandu.

Divās sacensību dienās notika 13 spēles. Vissīvākā cīņa notika 1. grupā, par ko liecina rezultāti: Rīga-Bauska 3:3, Rīga-Pleskava 2:2, Bauska –Pleskava 1:2, pie kam Pleskavas komandai tās līderis Šaldugins uzvara vārtus guva pēdējās spēles minūtēs. Līdz ar to Pleskavas komanda ieguva savā grupā 1. vietu un tiesības piedalīties finālmačā, aizstājot aiz sevis spēcīgo Rīgas komandu, kuras kodolu veidoja „Vecmeistaru” spēlētāji, un Rīgas komandas vārtsargs Viktors Durnovs tika atzīts par turnīra labāko vārtsargu. Balvas turnīra labākajiem spēlētajiem bija sarūpējis sporta inventāra centrs HOKEJAM.LV Ļoti labi turnīru aizvadīja Bauskas komanda, kurai šoreiz mazliet pietrūka veiksmes un izturības, lai vinnētu spēcīgās Rīgas un Pleskavas komandas.

Otrajā grupā sāncenšiem nekādas cerības neatstāja spēcīgā Ogres komanda, kuras sastāvu veidoja spēcīgā hokeja kluba KURBADS veterānu hokejisti ar saviem līderiem Pēteri Ostošovu, kurš arī tika atzīts par turnīra vērtīgāko spēlētāju ar 10 iemestajām ripām un 6 piespēles punktiem un Andi Pikānu -9 punkti. Otrajā grupā startējošā jaunā Olaines komanda, kurā spēlē daži bijušie hokejisti no ”Vecmeistariem” pieveica Valmieru 4:2, Rēzekni 5:2, bet nespēja noturēt Rīgas komandas uzbrucēju Čirvas, Ankudinova un Smirnova veiksmīgos uzbrukumus un zaudēja ar rezultātu 0:5, paliekot turnīra 4. vietā un ļaujot rīdziniekiem saņemt uzvarētāja kausu,medaļas un diplomus par izcīnīto 3. vietu. Visnotaļ jāuzteic tālo ceļu mērojošo Rēzeknes novada komandu un tās kapteini Kasparu Kārklinieku. Komandai nav to spēļu prakses, kāda pārējām komandām, ne arī izteiktu līderu ar tik augstu hokeja pieredzi un meistarību, bet ir apņēmība un vēlēšanās rast finansējumu, lai varētu biežāk trenēties un spēlēt sacensībās. Cīņā par 5 vietu Valmiera uzvarēja Bausku ar 5:1.

Fināls notika starp grupu līderiem Pleskavas un Ogres komandām. Tikai 2 perioda beigās, 19 minūtē Ogres komandas uzbrucējam Ronaldam Bodniekam izdevās iemest pirmo ripu Pleskavas vārtos, bet Pēterim Ostošovam pēdējās sekundēs paaugstināt rezultātu līdz 2:0 Ogres labā. Taču šī otrā ripa acīm redzot morāli sagrāva visumā spēcīgo Pleskavas komandu un 3. periodā vēl 4 ripas atradās viesu vārtos pēc Māra Legzdiņa, Guntara Pāla un vēl 2 Ostošova metieniem.

Pleskavas komanda ieguva Piemiņas kausu, turnīra 2. vietas uzvarētāju kausu, diplomus, īpašus sertifikātus par piedalīšanos turnīrā un komandas aizsargs Siļins Dmitrijs tika atzīts par turnīra labāko aizsargu. Katras komandas cienījamākam vecmeistaram ALDARIS , kā viens no hokeja sacensību atbalstītājiem, dāvāja siltu pledu un tos saņēma: Rēzeknes komandā Jānis Stankevičs, Bauskā Jānis Dzenis, Valmierā Atis Empelis, Olainē Jurijs Butakovs, Ogrē Andis Pikāns, Rīgā Guntars Balodis un Pleskavā Igors Vasiļjevs.

LSVS rīkotā 2013.gada Starptautiskā hokeja turnīra vietu kārtība sekojoša: Ogre, Pleskava, Rīga, Olaine, Valmiera, Bauska, Rēzeknes novads. Komandu pārstāvji pateicās Valmieras Olimpiskā centra darbiniekiem, īpaši Jānim Laurim, viesmīlīgajām NAKTSMĀJĀM un garšīgo ēdienu gatavotājai Elitai par rūpēm un laipnību, un izteica vēlēšanos ik gadu, pēdējā septembra brīvdienās rīkot šāda formāta turnīru starp Latvijas pašvaldību komandām, uzaicinot arī ārvalstu sadraudzības pilsētu hokeja veterānus.

Šo turnīru organizēja Sporta menedžeru apvienība SMARTRIX un tas varēja notikt pateicoties Valmieras Domes, Latvijas Sporta veterānu Savienības , Vidzemes Olimpiskā centra, AS ALDARIS , Hokeja inventāra tirdzniecības uzņēmuma HOKEJAM.LV atbalstam. Ar turnīra tehniskajiem rezultātiem varēs iepazīties LSVS un SmartRIX | SĀKUMLAPA .

LATVIJAS PAŠVALDĪBU SPORTA VETERĀNU-SENIORU 50.JUBILEJAS SPORTA SPĒĻU HOKEJA TURNĪRA VALMIERĀ 27. -28. SEPTEMBRA REZULTĀTI

 
 
 

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)