PASĀKUMS „DIENA BEZ AUTO” AIZVADĪTS BEZ RUDENĪGĀ LIETUS

26.09.2013

18. un 21.septembrī Olainē norisinājās Eiropas mobilitātes nedēļas ietvaros rīkotais pasākums „Diena bez Auto”, kura laikā visi novada iedzīvotāji tika aicināti apmeklēt un iesaistīties pasākuma notikumos un sacensībās. 

Šogad pasākums sākās 18.septembrī, kad Olaines vēstures un mākslas muzejā interesenti tika aicināti uz sarunu vakaru ar olainieti Jāni Kuzminu, kas ir šī brīža Ginesa rekorda īpašnieks un Eiropas čempions skeitbordā. Bija iespēja uzzināt un iztaujāt par sportista ikdienu, sporta aizkulisēm, treniņiem un ceļu uz panākumiem, kā arī aplūkot un izmēģināt vienu no Jāņa mīļākajiem skeitborda dēļiem.

Pasākuma otrā diena iesākās ar velokrosa sacensībām Olaines mežaparkā un BMX, skeitborda un skrituļslidošanas sacensībām atjaunotajā Olaines skeitparkā.

Ikgadējās velokrosa sacensību dalībnieki šogad sagaidīja daudz jaunumus - jaunu starta vietu, dalībniekiem tika piedāvātas divas distances: iesācējiem jau ierastā 7km trase un pieredzējušiem riteņbraucējiem 15km trase. Garākā trase tika veidota caur Olaines mežu līdz Uzvaras līduma karjeram un atpakaļ pa jauno veloceliņu. Šī bija iespēja jauno veloceliņu iepazīt tiem dalībniekiem, kas vēl to nebija paspējuši iemēģināt. Trasē dalībniekiem bija jāsaskaras ne tikai ar sūnainajām meža taciņām, bet jāpārvar arī dubļu, smilšu un kūdras ceļi. Kā galvenais jauninājums šogad bija laika mērīšanas sistēma, kas ļāva visiem dalībniekiem noteikt savu distancē pavadīto laiku un noteikt uzvarētājus.

Bērniem tika izveidota 800m gara distance turpat Mežaparkā. Mazie ķipari un visi pārējie dalībnieki saņēma piemiņas medaļu par piedalīšanos sacensībās. Šogad sacensībās piedalījās 111 dalībnieki, kas ir krietni vairāk nekā iepriekšējos gados.

Kamēr lielie velobraucēji atradās trasē, bērni un visi pārējie interesenti bija laipni gaidīti kādā no Mežaparka nojumēm – spēļu nojumē varēja lauzīt prātu dažādās interesantās spēlēs, radošajā nojumē veidot lidmašīnas un kopējo velosipēdu no „PET” pudelēm un velogarāžā veidot no riteņu ķēdēm dažādus piekariņus un no mapēm stilīgus dubļu sargus.

Velokrosa laikā pie estrādes tika izstādīti dažādi „Ērmriteņi”, ar kuriem visiem interesentiem bija iespēja izbraukt un uzzināt par to izveidi un tapšanas procesu.

Paralēli notikumiem Mežaparkā ekstrēmo sporta veidu cienītāji pulcējās atjaunotajā Olaines skeitparkā uz BMX, skeitborda un skrituļslidošanas sacensībām. Pasākuma viesi bija deju grupas „Intriga” dejotājas, kas veltīja dažādus deju priekšnesumus gan skatītājiem, gan braucējiem un beatboxeris Guncha, kas atraktīvi iesaistīja publiku dziedāšanā ar savu „bītboksēšanas” mākslu.

Pēc oficiālās atklāšanas norisinājās skeitparka sacensības trīs dažādās disciplīnās – BMX riteņbraukšanā, skeitbordā un Inline skrituļslidošanā. Sacensībās piedalījās ap 30 ekstrēmo sporta veidu pārstāvji gan no Olaines, gan citām pilsētām.

Paralēli sacensībām graffiti mākslinieks RAMZ MOSE veidoja graffiti zīmējumu uz vienas no  rampām, lai padarītu Olaines skeitparku acij tīkamāku.

Par neiztrūkstošu pasākuma „Diena bez Auto” daļu ir kļuvusi velosipēda vadītāja eksāmena kārtošana, kas kā parasti norisinājās Olaines 1.vidusskolā. Lektore Laimdota Lase no Motormuzeja nolasīja lekciju, pēc kuras visi varēja kārot eksāmenu un saņemt velosipēda vadītāja apliecību.

Olaines Sporta Centra kolektīvs izsaka lielu pateicību visiem pasākuma apmeklētājiem un it īpaši velokrosa un skeitparka sacensību dalībniekiem. Paldies, ka šo dienu pavadījāt braucot ar riteni, ejot ar kājām, skrienot vai vienkārši veselīgi kopā ar ģimeni.

Paldies Olaines novada domei, Olaines vēstures un mākslas muzejam, Olaines Kultūras centram, Olaines mūzikas un mākslas skolai, bērnu un jauniešu sociālā atbalsta centram „Olaks”, uzņēmumam „Olaines ūdens un siltums”, Olaines 1.vidusskolai, Olaines 2.vidusskolai, Olaines Mehānikas un tehnoloģijas koledžas studentiem, FK „Olaine” futbolistiem, māksliniecei M.Gobai un pasākuma vadītājam E.Ausējam par palīdzību sacensību organizēšanā.

Uz tikšanos arī nākošajā „Diena bez Auto” pasākumā!

BILDES SADAĻĀ FOTO

 

Sagatavoja:

Marika Broka

Olaines novada sporta organizatore

 

 

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)