Olaines apļi, bombball, spēka vīri un citas sportiskas aktivitātes novada svētku ietvaros

04.06.2013

Šī gada novada svētku ietvaros novadniekiem bija iespēja piedalīties un vērot daudzas sportiskas aktivitātes visā Olainē, ko piedāvāja Olaines Sporta centrs. Bez Olaines novada domes atbalsta un palīdzības šādi lieli un aizraujoši pasākumi nebūtu iespējami.

Neskatoties uz vēsajiem laika apstākļiem un pēcpusdienas lietu krosa skriešanas sacensības „Olaines Apļi 2013” šogad pulcēja par vismaz 100 dalībniekiem vairāk nekā pērn, kas ir liels sasniegums un gandarījums organizatoriem. Sacensībās piedalījās gan mūsu pašu skrējēji, gan arī ciemiņi no dažādiem novadiem un pilsētām – Jelgavas, Emburgas, Rīgas, Ādažiem, Ikšķiles, Salacgrīvas, Valkas, Gulbenes u.t.t. Kopējais dalībnieku skaits sasniedza 270 skriešanas entuziastus, no kuriem 104 bija bērnu skrējienu dalībnieki. Arī šogad skrējējiem tika piedāvātas trīs skriešanas distances – 5km, 7km, 10km un trīs dažādi bērnu skrējieni.

Dalībnieki tika dalīti dzimuma un vecuma grupās, kas savā starpā sadalīja 40 medaļu komplektus un balvas. Katrs dalībnieks pēc finiša tika pie skrējiena medaļas, ūdens un bērni pie papildus saldās un enerģiskās balviņas. Novēlam arī nākošgad cilvēkiem būt tik pat atsaucīgiem, aicināt līdzi savus draugus un skriet kopā visai ģimenei.

Sacensību rezultāti - www.sportlat.lv / www.olaine.lv mājas lapā, foto sadaļā - Foto galerijas.

Paralēli skriešanas sacensībām notika divi sporta veidu turnīri. Uz Zemgales ielas norisinājās tradicionālais streeball turnīrs „Bombball 2013”, bet Olaines Slidotavā jau otro gadu norisinājās sezonas atklāšanas Inline hokeja turnīrs „Olainei 46”.

Atšķirībā no iepriekšējā gada Inline hokeja turnīrs pulcēja daudz vairāk spēcīgus spēlētājus un komandas, kas turnīra uzvarētāju prognozēšanu padarīja grūtāku. Kopā pieteicās astoņas komandas, kas tika sadalītas divās apakšgrupās grupās. A grupā cīnījās komandas Hokejam.lv, Jelgava, Predatos un Stalkers, bet B grupā - Olaine, Opučki, Pirāti un SKM-SE. Spēlē par trešo vietu satikās Jelgava pret Hokejam.lv, kur spēcīgāki izrādījās Hokejam.lv komanda uzvarot ar rezultātu 4:3. Finālspēlē tikās mājinieki Olaine pret komandu Opučki. Galarezultātā spēles tablo vēstīja rezultātu 6:2 par labu Olaines komandai, kura tad arī ieguva Olaine novada svētku kausu Inline hokejā.

Arī streetball turnīrā norisinājās dažādas spēles kaislības, asi brīži, bet visā visumā valdīja sportiskais gars un vēlme gūt medaļas un saldās tradicionālās balvas. Dalību ņēma 20 dažādas vecuma un dzimuma komandas. Starp vīriem bija arī četras daiļā dzimuma komandas. Pēc aizvadītām 6 lietainām stundām un izspēlētām neskaitāmām spēlēm, katrā grupā tika sveiktas spēcīgākās komandas. Meiteņu konkurencē stiprākās izrādījās komanda „Sadarbība”, 2001.g un jaunāki grupā uzvaru guva komanda „A.B.C”, zēnu grupā uzvaru guva komanda „Ready”, bet sīvākajā vīru konkurencē uzvaru izcīnīja komanda „OC-UD”.

Tikmēr jau ap plkst. 15.00 uz Olaines Stadiona sāka iesildīties un gatavoties Spēkavīru čempionu līgas Latvijas posmam 14 atlēti no 11 pasaules valstīm. Lai arī laika apstākļi ne atlētus, ne skatītājus nelutināja, pasākums bija plaši apmeklēts un noorganizēts augstā līmenī. Sacensībās varēja redzēt pasaules klases atlētus - Mihailu Kokļājevu, Ervinu Katonu, Johanesu Arsjo, Martinu Vildaueru, bet pārsteigums noteikti bija izmēros iespaidīgais Hafthors Julijus Bjornsons no Īslandes, kurš Latvijas posmā plūca uzvaras laurus. Par pārsteigumiem parūpējās Latvijas spēkavīri Dainis Zāģeris un Oskars Martužans, kuram šāda mēroga sacensības bija pirmās un, kā atzīst atlēta treneris, Māris Rozentāls, augstā astotā vieta ir vērā ņemams sasniegums.

Šo sacensību posmā uzvaru izcīnīja Hafthors Julijus Bjornsons no Īslandes, kura izmēri patiešām bija iespaidīgi (vairāk kā 2 metru garš un apjomos iespaidīgs atlēts) un kurš turpmāk noteikti būs viens no sīvākajiem konkurentiem labākajiem pasaules atlētiem. Otrais palika mūsu atlēts Dainis Zāģeris, bet trešais - Melis Peils no Igaunijas.

Olaines Sporta centra kolektīvs vēlās izteikt lielu pateicību visiem sportiskajiem Olaines novada iedzīvotājiem, kas atbalstīja visus sporta pasākumus gan ar savu dalību, gan klātbūtni.

Kā arī liels paldies Olaines novada domei, Olaines novada pašvaldības policijai, A/S „Olaines ūdens un siltums”, māksliniecei M.Gobai, visiem brīvprātīgajiem palīgiem no Olaines 1.vidusskolas un Olaines Mehānikas un Tehnoloģijas koledžas, boksa klubam „Olimp”, „Swedbank” bankai, Olaines Kultūras centram, Olaines Vēstures un mākslas muzejam, kā arī visiem pasākuma vadītājiem un organizētājiem. 

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)