AIZVADĪTS PĒDĒJAIS NO ČETRIEM 2022./2023. MĀCĪBU GADA ŠAHA POSMIEM BĒRNIEM

20.02.2023

18. februārī vairākiem Olaines jaunajiem šahistiem bija jāizvēlas – vai nu startēt noslēdzošajā, ceturtajā, posmā, kas vienlaicīgi bija arī pēdējais kopvērtējumā, vai četriem doties uz komandu sacensību “Cerību kauss” pusfinālu Rīgā.

"Cerību kauss" šogad notika jau 50. reizi un olainiešiem tajā būtu labas izredzes pacīnīties par finālu. Diezgan vienprātīgi tika pieņemts patriotisks lēmums sestdienu pavadīt omulīgā, bet azartiskā gaisotnē Olaines Sporta namā, jo daudziem šis starts varēja ietekmēt kopvērtējumu. Šogad atkal varēja atgriezties pie vēl pirms pandēmijas iesāktās sistēmas, kad katrā posmā ieskaites punktus dod pirmās 10 vietas un katram dalībniekam kopvērtējumā iet trīs labākie sniegumi.

Šoreiz neviens spēlētājs neiztika bez zaudējuma, kas turnīru padarīja tikai interesantāku. Līdz sacensību vidum vadībā bija jaunkundzes – Aiga Gansone un Justīne Elza Grāvere, pēc 5. kārtas pirmajās ailēs varēja lasīt Adriana Broka un Kalvja Apiņa vārdus, bet vēl pēc kārtas meitenes atkal bīstami mina uz papēžiem un savu panāca – pēdējā kārtā Justīne Elza pieveica Adrianu, tā atbīdot uz 3. vietu, savukārt Aiga guva kārtējo punktu, šoreiz pret Adriju Lazdiņu. Justīnes zaudējums 4. kārtā pret Aigu palika vienīgais un viņa ar 6 uzvarām pelnīti ieguva pirmo vietu, kamēr Aiga 5. kārtā zaudēja Kalvim un priekšpēdējā kārtā nospēlēja neizšķirti ar Adrianu. Kalvis savas izredzes uz godalgoto trijnieku izlaida, ciešot divus zaudējumus turnīra noslēgumā – pret Justīni Elzu un Keitiju Lazdiņu, kurai izdevās lielisks finiša spurts – četras uzvaras pēdējās četrās kārtās. Meiteņu konkurencē labākais trijnieks – Keitija Lazdiņa, Marija Vaičuka un Adrija Lazdiņa. Protams, ne visiem viss izdevās tā, kā plānots, piemēram, viens no favorītiem, Valters Krūmiņš, slimības dēļ nevarēja piedalīties un tādējādi viņam vairs nebija iespējas ietekmēt savu kopvērtējuma situāciju, bet ne vienam vien dalībniekam stresa un neuzmanības kļūdas labi iesākto pavērsa pretējā virzienā.

Kopvērtējumā gan Adrians Broks nevienam neatdeva savu 1. vietu, otrā vietā Justīne Elza Grāvere, bet trešo vietu, pateicoties lieliskajam startam pēdējā turnīrā, burtiskā nozīmē sev izrāva Aiga Gansone, nedaudz apsteidzot Valteru. Savukārt meiteņu trijnieks ir tāds pats kā IV posmā – Keitija, Marija un Adrija.

Rezultāti

Vairāk bildes apskati šeit

Foto: Intars Šupiņš

Nākamais turnīrs Olainē – 15. aprīlī, kad pie šaha galdiņiem sēdīsies tikai meitenes. Uz tikšanos “Spēlē Dāmas!”

 

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)