AIZVADĪTS OLAINES ĀTRĀ ŠAHA TURNĪRS

31.01.2023

28. janvārī Olaines sporta namā norisinājās ātrā šaha turnīrs gan bērniem, gan pieaugušajiem.

Olaines Sporta centra čempionāta šahā bērnu posms noslēdzas ar negaidītiem rezultātiem

28. janvārī uz kārtējo “mazo” turnīru pulcējās Olaines Sporta centra jaunie šahisti. Kaut arī daudzi šahu spēlē jau ne vienu gadu vien un tieši pieredzējušākajiem arī bija favorītu statuss, turnīrs izvērtās ļoti negaidīti, apliecinot, ka kļūdīties var katrs un zaudēt var ikvienam, kā arī  – ka jāciena katrs pretinieks! Šoreiz vismaz vienu partiju zaudēja visi, izņemot daudzkārtējo šādu sacensību uzvarētāju Adrianu Broku, kurš tā arī palika nepārspēts. Adrians trīs partijas noslēdza ar miera līgumu (kopumā starp visa turnīra partijām bija tikai astoņi neizšķirti), iegūstot 5.5 punktus no 7. Pilnīgi negaidīti otrajā vietā ar neticama veiksmes faktora palīdzību ierindojās Ralfs Zommers, kuram šis ir labākais sniegums viņa šahista karjerā! Ralfs pat objektīvi zaudētās partijas spēlēja līdz galam un zibenīgi izmantoja pretinieku kļūdas, partijas gaitu un rezultātu izmainot uz pretējo pusi. Rezultātā Ralfam 5 punkti. Trešajā vietā – arī par pārsteigumu pārējiem un pašam sev – Juris Skubeņičs. Arī Jurim pēdējā kārtā palīdzēja neticama veiksme, jo torņu galotnē bez bandinieka pret Valteru Krūmiņu, kuram uzvara atnestu otro vietu, Jurim piedevām vēl apdomai bija palikušas vien skaitītas sekundes… Taču – Valters nospēlēja pārāk pašpārliecināti un, pamatoti gribēdams uzvarēt, ar karali iegāja matā.

Šis bija ļoti labs turnīrs arī Kristeram Grigorjevam, kurš kopā ar Ralfu bija līderis vēl pēc 4. kārtas un pietrūka tikai pieredzes, lai tikpat labi izturētu līdz galam. Savukārt starp meitenēm labākā bija Justīne Elza Grāvere, ar 4.5 punktiem kopvērtējumā ieņemot 4. vietu, tad sekoja Adrija Lazdiņa un Aiga Gansone, abām 4 punkti.

Pirmo reizi šaha sacensībās piedalījās Ralfs Dagenvalds – kaut Ralfs bija jaunākais, apņēmība un cīņasspars viņam bija tikpat liela kā pārējiem. Jā, šoreiz punktu nebija daudz, taču Ralfam vairākās partijās izdevās savus pretiniekus apspēlēt ļoti pārliecinoši.

Rezultāti bērnu turnīram.

Turnīra turpinājumā savā starpā sacentās jau pieredzējušāki spēlētāji, kurš noslēdzās ar Olainieša Emīla Jāņa Mieriņa uzvaru.

Uzvarētājam negāja viegli, izcīnot 6.5 punktus 8  kārtās, jo pieredzējušie seniori līdz pat pēdējai kārtai neļāva atslābināties. Tikai pateicoties jaunības izturībai pēdējā kārtā tika pārspēts līdz šim nevainojami spēlējošais seniors Jānis Visockis, kurš ieņēma otro vietu ar 6  punktiem. Trešā vieta - Vitālijam Ļevčenkovam arī ar 6 punktim. Jāatzīmē ka labākais jaunietis olainietis Aleksejevs Daniils ar 5 punktiem iespaidīgi paaugstināja savu elo +102 punkti. Labākais seniors Uldis Melderis ar 6 punktiem un labākā dāma Ikstena Šarlote ar 4 punktiem. Pateicoties pārējo olainiešu labajai spēlei labākā olainieša titulu izcīnīja Gunārs Bajārs ar 3 punktiem.

Rezultāti pieaugušo turnīram.

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)