OLAINĒ AIZVADĪTS PIRMAIS LATVIEJAS ČEMPIONĀTS JAUNIEŠIEM BLICĀ UN RAPIDĀ

21.12.2022

Sestdien un svētdien Olaines Sporta nama sporta zāle pirmo reizi notika Latvijas čempionāti jauniešiem rapidā un blicā. Turnīri tika gaidīti jau divus gadus, tomēr abas reizes tos izjauca "Covid-19" pandēmija.

Čempionātu organizēja un vadīja Latvijas Šaha federācija, bet tas šoreiz nebūtu noticis bez Olaines Sporta centra un Olaines šaha kluba palīdzības un atbalsta.

Sacensības aizritēja visās sešās ierastajās vecuma grupās, no U-8 līdz pat U-18. Pirmajā dienā rapidā ar apdomas laiku 10 minūtes partijai plus 5 sekundes par gājienu sacentās 136 zēni un meitenes, bet otrajā dienā blicā (3+2) pie galdiņiem sēdās 92 dalībnieki. Spēlētāju bija no visas Latvija, bet, protams, no Rīgas un Pierīgas bija visvairāk. Tika apskaitīts arī FIDE reitings. Katrā no vecuma grupām zēni un meitenes spēlēja kopā, bet tika vērtēti atsevišķi.

Daudzi spēlētāji ieguva medaļas gan blicā, gan rapidā. Abos veidos par Latvijas čempioniem kļuva seši sportisti: Emīls Jānis Mieriņs (U-18), WFM Agnesa Stepania Ter-Avetisjana (U-16), Reinis Paikens (U-14), Daniels Beniosevs (U-10), Aļona Tolmačeva (U-10) un Maksimilians Bodaks (U-8).

Vairāk bildes apskati šeit

Plašāki rezultāti 

Foto - Intars Šupiņš

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)