OLAINĒ DIVI LATVIJAS ČEMPIONI ŠAHĀ

21.06.2022

Jūnijā, kad jau sācies skolēnu vasaras brīvlaiks un vairs tikai izlaiduma klašu skolēni "cīnās" ar eksāmenu uzdevumiem, Latvijas labākie jaunie šahisti tradicionāli satiekas Latvijas jauniešu šaha čempionāta finālos, lai cīnītos par godalgām un ceļazīmēm uz Pasaules un Eiropas čempionātiem. 

Meitenes un zēni, ik pa diviem gadiem sadalītās vecumgrupās, spēlē atsevišķi. Zēniem un jauniešiem bija jāizspēlē 9 partijas, tiekoties ar savas grupas visiem finālistiem, savukārt meiteņu grupu dalībnieču un partiju skaits variēja.

Šī gada fināls Olainei bija ļoti veiksmīgs - mums ir divi Latvijas čempioni! Olainietis Emīls Jānis Mieriņš, kurš trenējas Rīgas Šaha skolā, bet kuram savus vērtīgos padomus neliedz Olaines lielmeistars Normunds Miezis, savā U18 grupā apspēlēja visus pretiniekus, tuvāko sekotāju apsteidzot pat par 2.5 punktiem.

Rezultāti U18 ŠEIT

Savukārt Adrija Lazdiņa no Ķekavas, kas trenējas Olaines sporta centrā, kļuva par čempioni jaunākajā meiteņu, G8, grupā, arī esot līderpozīcijās no pirmās kārtas un 2. vietas ieguvēju apsteidzot par punktu. 

Rezultāti G8 ŠEIT

Vēl no mūsējiem G10 grupā startēja Adrijas māsa Keitija, noslēdzot labāko desmitnieku, G12 grupā Aiga Gansone ir devītā labākā Latvijā, savukārt G16 grupā Elizabete Kokina apliecināja savu lielo mīlestību uz šahu, spēlējot finālā starp 9. klases beigu eksāmenu sesiju un izlaidumu. Arī vēl diviem Olaines pārstāvjiem – Danielai Nikolai Liepiņai un Daniilam Aleksejevam labākie fināli vēl noteikti ir tikai priekšā.

Par čempionātu vairāk ŠEIT

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)