IESPĒJA PIEDALĪTIES PASĀKUMĀ EIROPAS JŪDZE

18.05.2022

Tiek izsludināta lieliska iespēju piedalīties Latvijas Tautas sporta asociācijas sadarbībā ar Starptautisko Sporta un kultūras asociāciju (ISCA) rīkotajā pasākumā – Eiropas jūdze.

Eiropas jūdze ir jauna iniciatīva, kas notiks 5. jūnijā vairākās Eiropas un pasaules valstīs. ISCA piedāvā katram iedzīvotājam veikt vismaz tik garu distanci (1 jūdze = 1,609 km), jo tieši šāda īsa un pieejama distance mudina cilvēkus pievērsties fiziskajām aktivitātēm. Šo distanci var veikt skrienot, staigājot, nūjojot, skrituļojot utt. – jebkurā sev tīkamā veidā.

5 iemesli, kāpēc nelielu distanču veikšana, staigājot, nūjojot vai skrienot, ir lielisks veids kā atkal uzsākt fiziskās aktivitātes pēc pārtraukuma:

  • nepieciešams minimāls sagatavošanas process: piem. pat strādājot no mājām vai birojā, var uztaisīt nelielus pārtraukumus, lai nedaudz izstaigātos;
  • neliela pastaiga vai skrējiens palīdzēs nostiprināt muguru;
  • tas ir atslodzes brīdis, mēģini atpūsties no viedierīču ekrāniem;
  • regulāras īsas pastaigas veicina asinsriti un palielina skābekļa daudzumu asinīs;
  • piem. nūjojot tiek nodarbināti ap 90% cilvēka ķermeņa muskuļu.

Papildus tam jebkurš var piedalīties tiešsaistes izaicinājumā “Krāj jūdzes”. Mērķis ir sakrāt pēc iespējas vairāk jūdžu. Starp 5 aktīvākajiem dalībniekiem, kas sakrājuši vismaz 21 jūdzi, izlozēsim balvas no LTSA. Izaicinājumam var pievienoties jebkurā brīdī, bet iesakām reģistrēties līdz 1. jūnijam.

Reģistrāciju var veikt, ievadot e-pastu un paroli vai izmantojot kādu no saviem sociālo mediju kontiem (Facebook vai Google). Reģistrācija portālā jāveic šeit - https://distantrace.com/lv/konts/signup/. Tālāk jāreģistrējas sacensībām “Eiropas jūdze”. Sacensības var atrast sadaļā “Sacensības” šajā saitē - https://distantrace.com/lv/sacensibas/. Reģistrējoties, jāizvēlas distance, kura tiks veikta sacensību ietvaros. Pēc aktivitātes veikšanas tā jāsaglabā un rezultāts automātiski tiks fiksēts portālā https://distantrace.com. Drošībai iesakām veikt aktivitāti ar vairākiem servisiem vienlaicīgi, lai gadījumā, ja viens no servisiem “nenostrādā”, ir pieejams rezerves aktivitātes ieraksts.

Tiešsaistes nolikumu vari atrast šeit

Tiešsaistes izaicinājums domāts individuālajiem dalībniekiem, bet, ja piem. vēlaties arī piedalīties Eiropas jūdzē ar savu darba vietu vai grupu (piem. nūjošanas grupa līdz 20 cilvēkiem, ievērojot valstī noteiktus Covid-19 ierobežojumus), lūgums sazināties ar LTSA, rakstot uz eiropasjudze@inbox.lv. Aicinām pieteikties līdz 28. maijam.

Grupu nolikumu vari atrast šeit

Oficiālā informācija atrodama šeit

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)