LABAS ZIŅAS PAR MŪSU ŠAHISTIEM

08.04.2022

Kopš februāra sākuma astoņu nedēļu garumā notika Latvijas skolu šaha olimpiādes atlases posms, katru trešdienu internetā, platformā www.lichess.org, izspēlējot vienu turnīru. 

Šajās sacensībās aktīvi piedalījās arī Olaines Sporta centra šaha pulciņa dalībnieki, pārstāvot savas skolas. Visvairāk pārstāvēta bija Olaines 1. vidusskola (15 dalībnieki), bet pārstāvētas tika arī Olaines 2. vidusskola (2), Ķekavas vidusskola (2) un Salgales pamatskola (2).

Vienā turnīrā katru trešdienu tikās skolēni no 1. līdz 12. klases no visiem Latvijas novadiem, kā arī no Rīgas un Pierīgas līdz 2. sporta klasei ieskaitot, noskaidrojot trīs labākos no katras skolas katrā vecumposmā, kā arī cīnoties par dažām dalībnieku papildus vietām tām skolām, kuras būs labākās savā novadā.

Olaines 1. vidusskola Latvijā atlases posma astoņu turnīru kopvērtējumā izcīnīja augsto 2.vietu.

  • Oficiālais apskats atrodams šeit
  • Skolu rezultāti apskatāmi šeit

Vidzemes novadā Olaines vidusskola absolūti pārliecinoši ieguva 1. vietu, tuvāko komandu apsteidzot par 325 punktiem (Ķekavas vidusskolā, kuru apsteidzām, spēlēja divas Olaines Sporta centra šahistes).

  • Ar individuālajiem rezultātiem vari iepazīties šeit

6. aprīlī notika jau novadu fināls 5.-9. klasēm (tikai viens turnīrs), par to oficiāls apskats vēl būs, taču jau tagad skaidrs, ka par Vidzemes novada čempionu kļuvis mūsējais Adrians Broks (Olaines 1. vidusskolas 8. klase). Kopvērtējumā starp visiem novadiem Adrianam 3. vieta ar 7 punktiem no 9. Viņš tiek uz lielo Latvijas finālu. Uz finālu pēc iegūtajiem punktiem un vietām tiks vēl 3 Olaines Sporta centra šaha pulciņa spēlētāji - meitene, kas 5 gadus trenējās Olaines Sporta centra šaha pulciņā, sākot nu nulles, bet šogad aizgāja uz Rīgas šaha skolu (Nikola Daniela Liepiņa, 2. vieta Vidzemē), kā arī Elizabete Kokina un Valters Krūmiņš.

 

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)