#BeActive IZAICINĀJUMS INDIVIDUĀLI UN KOMANDĀM: 30. AUGUSTS LĪDZ 30. SEPTEMBRIS

06.09.2021

Ievadot Eiropas Sporta nedēļu, no šodienas ikviens, individuāli vai komandā ar draugiem, ģimeni, kolēģiem vai skolas biedriem, aicināts pieteikties četru nedēļu #BeActive izaicinājumam, kas būs aktīvs no 30. augusta līdz 30. septembrim.  Sportojot vai izkustoties sev tīkamā veidā, vēlams trīs reizes nedēļā (12 dienas izaicinājuma laikā) ne mazāk kā 30 minūtes 4 nedēļas pēc kārtas, dalībnieki ne vien veidos veselīgu ieradumu, bet reģistrējot savas aktivitātes https://distantrace.com/beactive, varēs laimēt arī vērtīgas balvas - Suunto viedpulksteni vai Sportland dāvanu kartes 100 eiro vērtībā. #BeActive izaicinājumā var iesaistīties, neatkarīgi no vecuma vai fiziskajām spējām – tajā var piedalīties skrienot, ejot, nūjojot, braucot ar riteni, laivu vai SUP dēli, skrituļojot, dodoties vienkāršās pastaigās vai citādi esot aktīvs.

Kā piedalīties #BeActive izaicinājumā?
Lai piedalītos izaicinājumā, jāreģistrējas platformā distantrace.com un jāpievieno lietotni vai servisu, kurā dalībnieks fiksēs savus rezultātus (piemēram, Garmin, Polar, Suunto, Fitbit, Apple Watch u.c.). #BeActive izaicinājumam individuāli vai ar komandu pieteikšanās saitē: https://distantrace.com/beactive. Veicot fiziskās aktivitātes, jāieslēdz lietotne savā viedierīcē, un veiktā aktivitāte tiks automātiski reģistrēta #BeActive izaicinājumā. Iepazīsties ar izaicinājuma nolikumu te.

#BeActive izaicinājumā komandām aicinām pieteikties kopā ar draugiem vai ģimeni, darba kolektīviem vai skolēniem, tā iedrošinot un motivējot regulāri sportot arī mazāk aktīvos. Katrs komandas dalībnieks izaicinājumā var piedalīties, veicot dažādas aktivitātes pēc savas izvēles (piemēram, skriešana, iešana, nūjošana, orientēšanās, riteņbraukšana, vingrošana sporta zālē, mājās vai brīvā dabā, SUP airēšana, smaiļošana un kanoe airēšana u.c.), neatkarīgi no aktivitātēm, kādas veic pārējie komandas dalībnieki.

Visi izaicinājuma dalībnieki, kuri būs sportojuši vēlams 3 dienas nedēļās, bet ne mazāk kā 12 dienas visa izaicinājuma laikā vismaz 30 minūtes, piedalīsies izlozē. Individuālā izaicinājuma dalībnieki varēs laimēt Suunto viedpulksteni, bet komandas – Sportland dāvanu kartes 100 eiro vērtībā.

Pasaules veselības organizācija rekomendācijās norāda – vien 30 minūšu mērenas intensitātes fiziskā slodze piecas reizes nedēļā būtiski samazina saslimšanas risku ar daudzām, tajā skaitā sirds asinsvadu slimībām, Latvijā teju puse iedzīvotāju (47%) ikdienā kustās mazāk nekā 60 minūtes, no nedēļas septiņām dienām minimāli – 1 līdz 3 reizes nedēļā sporto vien 30% iedzīvotāju, kamēr 45% atzīst, ka nedara to nekad (Speciālais Eirobarometra pētījums par fizisko aktivitāti, 2018). 

 

Attēli pielikumā:

 

Papildu informācijai 

Aleksandra Švalkovska

 

Epasts: aleksandra.svalkovska@lsfp.lv tālrunis: 68622302

Latvijas Sporta federāciju padome

www.lsfp.lv

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)