5.JŪNIJĀ AIZVADĪTS OLAINES PLAKANU KAUJU ROGAININGA TRENIŅŠ

09.06.2021

Sestdien, 5. jūnijā, Olainē jau piekto gadu pēc kārtas norisinājās Olaines rogainings. Dēļ valstī esošajiem Covid-19 ierobežojumiem, šogad pasākums notika treniņa formātā. Tomēr neskatoties uz to, visas dienas garumā uz treniņu bija pieteikušies vairāk kā 500 aktīvās atpūtas cienītājus – gan vietējos orientēšanās un velo aktīvistus, gan arī pilsētas viesus no visas Latvijas.

Visvairāk punktus Garmin 6h distancē savāca komanda Onkuļi ar Eināru Masteiko un Jāni Visķeri komandā. Turpat aiz viņiem, jeb par 4 punktiem mazāk ieguva komanda “Krūšu inspekcija” ar Miķeli Zumbergu un Gunti Šmauksteli komandā. Trešo vietu ieguva komanda “Bez stresa” ar Viesturu Šlosbergu un Renāru Skudru komandā.

Isostar 4h distancē lielākie punktu ieguvēji bija “Riga adventure team” ar Jāni Ķemeru un Valdi Čunku komandā, aiz sevis atstājot komandas “B3/Bez kompasa” skrējējus Ievu Godiņu un Aigu Kalniņu, kas ieguva otro vietu un “Maldugunij pa pēdām” ar Edgaru Zaķi un Māru Braslavu komandā – trešo.

Īsākajā Magnesia 2h distancē ar lielu atrāvienu visvairāk punktus savāca komanda “Isostar” ar Guntaru Mankus un Iritu Puķīti komandā. Komanda “Saulkrasti Showel Racing Team” ar Eduardu Pāķi un Sniedzi Brakovsku palika otrā un komanda “Begemots un kaķis” ar Bričiem - Kalvi un Liliju trešā.

Individuālajā skriešanas distancēs O-Run trīs visvairāk punktus savākušie secīgi Gints Poris, Normunds Grava un Edgars Rancāns. Starp sievietēm visvairāk punktus apmēram 14km distancē  savāca Anita Užule kā trešā, savukārt velo MTB-O distancē – Mārtiņš Linde, Mārtiņš Godiņs un Eduards Rēns kā trešais. Starp sievietēm visvairāk punktus savāca Inese Kauķe.

Šogad starts sacensībām tika dots pie Mežezera, kas deva iespēju dalībniekiem doties vēl nebijušos apvidos un izpētīt vēsturiskās Olaines Plakanu kaujas vietas. Dalībnieki ar speciāli šim pasākumam sagatavoti karti varēja apmeklēt Plakanu un Veisu kauju ierakumu labirintus (ziemeļos - krievu un latviešu strēlnieku, bet dienvidos - vācu pozīcijas). Kopumā dalībniekiem bija iespēja apmeklēt 50 kontrolpunktu vietas dabā.

Jau 24. jūlijā visi rogaininga un orientēšanās entuziasti tiek aicināti pievienoties Rīgas Mazjumpravas muižas rogainingam, kas ir rogaininga seriāla “Pilsētas leģendas” otrais posms. Vēl šogad posmi seriāla ietvaros norisināsies Valmierā 7.augustā, Ķekavā 25.septembrī un noslēdzošais posms atkal Rīgā 23.oktobrī.

Rogainings ir orientēšanās pasākums, kur komandas no 2 līdz 4 dalībniekiem izvēlētajā kontrollaikā apmeklē dabā izvietotus kontrolpunktus

Pasākumu piedāvā Olaines sporta centrs un Olaines novada dome. Atbalsta Isostar, Garmin un Magnesia.

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)