PĒC ILGĀKA PĀRTRAUKUMA OLAINĒ ATKAL SPĒLĒ ŠAHU!

22.02.2021

Olaines dzimšanas diena bija labs iemesls, lai pēc ilgāka laika  Olainē atkal sarīkotu šaha sacensības, šoreiz gan, protams, izpalika grandiozi klātienes šaha svētki, nācās samierināties ar spēlēšanu, neizejot katram no savām mājām. Bet labāk tā, nekā nekā! Toties šis formāts ļauj sacensībām pieteikties pat tos, kas savādāk dažādu iemeslu dēļ nespēlētu – turnīrā piedalījās vairāki šaha iesācēji, no kuriem kādam tās bija pirmās šaha sacensības mūžā! Kopā bija 48 dalībnieki, pārstāvot plašu Latvijas ģeogrāfiju.

Jau no pirmās kārtas savas pretenzijas uz pirmo vietu pieteica reitinga līderis, nacionālais meistars Kristaps Krētainis, bet, kā viņš pēc turnīra pats atzina, šī tomēr “nebija viņa diena” – pēc pirmajām četrām uzvarām sekoja negaidīts kritiens šobrīd U16 Latvijas grupā reitinga ziņā trešajam labākajam jaunietim Jevģenijam Spriņģim, kurš arī šajā turnīrā ierindojās trešajā vietā (6.5/9 punkti). Tikmēr FIDE sieviešu meistare Renāte Vidruska turpināja krāt vienu uzvaru pēc otras un vienīgā visā turnīrā nezaudēja nevienu partiju, vien trīs reizes noslēdza miera līgumu (7.5/9). Pēdējā kārtā nākamā uzvarētāja piedzīvoja satraukuma pilnas spēlēs pēdējās sekundes, kad olainietis Emīls Jānis Mieriņš, reitinga līderis Latvijas U16 grupā, laika trūkuma dēļ izlaida uzvaru un abi nospēlējās līdz “plikiem karaļiem”. Šī uzvara Emīlu būtu ierindojusi dalītā pirmajā trijniekā, nu nācās samierināties ar dalītu 3. – 6. vietu (6.5/9), kas arī, protams, ir slavējami, jo Emīls pagāja garām daudziem pieredzējušiem šahistiem. Otrais turnīrā ar 7 punktiem – Andris Ručs. Labākā sieviete – nacionālā meistare Nellija Maklakova (6/9), labākais olainietis – Emīls Jānis Mieriņš, tad Daniils Dolganovs un Daniela Nikola Liepiņa. Labākais jaunietis – kuldīdznieks Raivo Šteinbergs, bet seniors – arī Kuldīgas pārstāvis, treneris Viktors Šteinbergs, savukārt jaunais seniors – Visvaldis Gercāns, kas spēlēja no Siguldas.

Visi uzvarētāji balvās saņems šaha grāmatas vai citas pārsteiguma balvas.

Jāuzteic arī pavisam jaunie Olaines Sporta centra šahisti, kas tikai šajā mācību gadā sākuši šaha gaitas, – piemēram, Keitija un Adrija Lazdiņas, kā arī Nikola Kellija Olaines dzimšanas dienu pavadīja, nospēlējot pat divos turnīros – no rīta Olaines sacensībās, pēcpusdienā – Rīgas Šaha skolas klasifikācijā, kur šoreiz jau arī Adrija (Keitija to izdarīja nedaudz agrāk) izpildīja IV sporta klasi, apsveicam! Nikolai pietrūka vien puspunkts – gan Nikolai, gan pārējiem vēl viss tikai priekšā!

Paldies tiesnesim Albertam Cimiņam par ilggadējo sadarbību Olaines šaha turnīru organizēšanā!

REZULTĀTI ŠEIT

Guna Skujiņa

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)