OLAINES MEITENES CĪNĀS "SUPERŠAHISTĒ"

30.09.2020

Ievērojot stingrus drošības pasākumus saistībā ar Covid-19, šaha sacensības notiek. Septembra pēdējā nedēļas nogalē Rīgas Šaha skolā pulcējās dažāda vecuma jaunkundzes no visas Latvijas, cīnoties divās vecuma grupās tradicionālajā meiteņu turnīrā "Superšahiste". Olaini pārstāvēja trīs II sporta klases cīnītājas - Elizabete Kokina, Marija Vaičuka, Aiga Gansone un Justīne Elza Grāvere, kas ne tik sen izpildīja IV (zemāko) sporta klasi. 

Mūsu meitenēm uzdevums bija spēlēt labu šahu, apspēlējot vājākās par sevi un izrādot pēc iespējas sīvāku pretestību Latvijas labākajām šahistēm. Kā arī - gūt prieku no iespējas atkal piedalīties sacensībās! Visas mūsējās nostartēja cienījami, jo ar šahu nodarbojas vien savam priekam, nepretendējot uz vietām Latvijas labāko  izlasēs, un atskaites punkts ir personīgā izaugsme. 

Abās vecuma grupās satikās ļoti dažāda spēles līmeņa šahistes - gan tās, kas regulāri pārstāv Latviju Eiropas un Pasaules čempionātos, gan tās, kas šahu iepazinušas vien nesen. Pie pēdējām var pieskaitīt arī mūsu Justīni Elzu, kas ar savu IV sporta klasi A grupā sākuma rangā objektīvi  bija izlikta kā otra vājākā. Jau pirmajā kārtā Justīne pārsteidza, nospēlējot kārtas ilgāko partiju un tikai pieredzes trūkums neļāva svinēt pelnītu uzvaru pār II sporta klases kuldīdznieci, taču nepatīkamais zaudējums tikai iedeva lielāku cīņas sparu un Justīnei izdevās izcīnīt trīs uzvaras septiņās spēlēs, apsteidzot ne vienu vien spēlētāju ar krietni lielu stāžu. Šajā grupā spēlēja arī mūsu pieredzējusī Elizabete Kokina, kura beidzot tikusi pāri stresa radītajai neveiksmju sērijai nopietnās sacensībās. Elizabete apspēlēja par sevi vājākās, piekāpjoties objektīvi stiprākajām, un savā grupā bija otra labākā ar II sporta klasi.

            A grupas rezultāti: http://chess-results.com/tnr533770.aspx?lan=1&art=1&rd=7&fed=LAT

Jaunākajā, B grupā, spēlētāju līmeņu amplitūda bija vēl plašāka, mūsu Marija un Aiga 38 dalībnieču konkurencē, atbilstoši saviem individuālajiem reitingiem, bija izliktas attiecīgi ar 10. un 17. starta numuru.  Par labu startu var uzskatīt, ja noslēgumā izdodas saglabāt savu starta pozīciju, vai, protams, pakāpties augstāk. Marijai šīs bija pirmās sacensības kā II sporta klases spēlētājai un, kaut Marija beigās “nokrita” par vairākām vietām, neko nevar pārmest, jo gandrīz visas priekšā palaistās pretinieces bija ar lielāku pieredzi un spēles stilā “niknākas”. Savukārt Aigai gan nedaudz nepaveicās ar izlozi, tomēr partiju kvalitāte liecina, ka tas nav attaisnojums – gan treniņos, gan sacensībās ir jāstrādā vairāk. Strādāsim!

          B grupas rezultāti: http://chess-results.com/tnr533771.aspx?lan=1&art=1&rd=7&fed=LAT

Tuvākās sacensības jau 10.oktobrī, kad notiks kārtējais Olaines posms.

Rakstu sagatavoja
G.Skujiņa

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)