DANIILS ALEKSEJEVS IZPILDA 1. SPORTA KLASI

28.09.2020

Priecīgs notikums Olaines jauno šahistu saimē – viens no jaunākajiem Olaines Sporta centra šaha pulciņa dalībniekiem – trešklasnieks Daniils Aleksejevs – izpildīja 1. sporta klasi šahā.

Šahā klasifikācija sākas no IV sporta klases, kas ir viszemākā un kuru izpildīt arī ir visvienkāršāk, jo jāsavāc vien 60% punktu, katras nākamās klases iegūšanai līdzvērtīgu pretinieku turnīrā nepieciešams savākt jau 75% no iespējamajiem punktiem. Kāpjot pa sporta klašu kāpnēm, pieaug kā paša, tā pretinieku meistarība, cīņas kļūst aizvien sīvākas un spēle kvalitatīvāka. Pie tam netiek nodalīts, vai tas ir pieaugušais šahists, vai gados jauns šaha censonis, noteikumi visiem ir vienādi. 1. sporta klases izpildei normu nepieciešams izpildīts divas reizes, tā atkārtoti apliecinot savu atbilstību augstajai klasei.

Savu pirmo normu Daniils izpildīja augustā Liepājā, otro – septembrī, kad ļoti labi nospēlēja 2. sporta klašu klasifikācijas turnīrā Rīgā. Zēnu konkurencē šobrīd Latvijā ir diezgan daudz spēlētāju ar 1.sporta klasi un, salīdzinot ar pagājušo gadsimtu, tās tiek izpildītas daudz agrāk un  kopumā klases līmenis ir zemāks, taču mūsdienu bērni augstu spēles līmeni sasniedz daudz agrāk un progresē straujāk. Lielā mērā tas ir, pateicoties mūsdienu plašajām iespējām – ir daudz vairāk dažādu turnīru kā Latvijā, tā ārpus tās robežām, un interneta resursi ir vispār neizsmeļami, ja tikai būtu vēlēšanās strādāt! Un Daniilam tāda ir, tālab ir nopietns pamats cerēt uz nostabilizēšanos jaunajā pakāpē un tālāku izaugsmi.

Tuvākie Olaines turnīri – 10. oktobrī notiks kārtējais Olaines posms, kur bērnu turnīrs paredzēts tikai Olaines Sporta centra šahistiem, savukārt pieaugušo turnīrs – visiem interesentiem.

Rakstu sagatavoja
G.Skujiņa

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)