ATSĀKAS OLAINES ŠAHA TURNĪRU SEZONA

07.09.2020

Pēc pusgada pārtraukuma Covid-19 dēļ ar turnīru tikai Olaines Sporta centra bērniem un atklāto turnīru visiem interesentiem atsākusies ilgi gaidītā šaha sacensību sezona Olainē. Bērnu turnīrā uzvarēja tā jaunākais dalībnieks Daniils Aleksejevs, savukārt pieaugušajiem ar uzvarētāja kausu mājās devās Sergejs Pavlovs.

Jaunais mācību gads bērnu turnīra rindas atkal nedaudz paretinājis, atstājot pašus azartiskākos un šaham uzticamākos, – sezonas pirmajā turnīrā (no četriem mācību gada laikā paredzētajiem) bezkopromisa  cīņās metās 16 olainieši (no visām izspēlētajām turnīra partijām tikai trīs beidzās ar miera izlīgumu!). Turnīra uzvarētājs Daniils Aleksejevs turnīru sāka ar negaidītu zaudējumu, palaižot garām elementāru taktisku paņēmienu, kādu treniņa uzdevumos atrastu zibenīgi, tomēr turpmākajās sešas partijās – citā vieglāk, citā grūtāk –   spēja pieveikt visus savus pretiniekus. No ceturtās līdz sestajai kārtai par līderi izvirzījās Elizabete Kokina, kurai šoreiz izdevās izcīnīt uzvaru pār savu vissīvāko pretinieku – sacensību stresu, tiesa, Daniilam Elizabete gan piekāpās 5. kārtā. Lai noturētu uzvaru kopvērtējumā, Elizabetei pēdējā kārtā bija jāuzvar Aiga Gansone, kas izrādījās nepaveicami – saspringtā cīņā partija noslēdzās ar teorētisku neizšķirtu. Elizabetei ar 5.5 punktiem no 7 tika kauss kā labākajai meitenei un neoficiāli arī 2. vieta kopvērtējumā (viens spēlētājs var saņemt tikai vienu balvu). Negaidīti labi šoreiz nospēlēja Marija Vaičuka, zaudējot tikai abiem pirmo vietu ieguvējiem, par ko gan arī saņēma bārienu par nepamatoti ātro spēlēšanu bez pienācīgas apdomāšanās. Acīmredzot bāriens bija labs stimuls pēdējā kārtā apspēlēt Dāvidu Lukaševicu (kurš bija tas, kas turnīra uzvarētājam sagādāja vienīgo zaudējumu 1. kārtā) un rezultātā ar 5 punktiem iegūt augsto II vietu kopvērtējumā, kā arī, un tas ir pats galvenais, pārliecinoši izpildīt II sporta klasi, apsveicam! II vietu starp jaunkundzēm ar 4.5 punktiem izcīnīja Aiga Gansone, bet trešo ar 4 punktiem – Daniela Nikola Liepiņa (kopvērtējuma pirmajā četriniekā ir trīs meitenes, visas Latvijas jauniešu čempionāta finālu dalībnieces). Tā kā divas meitenes izvēlējās meiteņu medaļas, tad kopvērtējuma III vieta aizceļoja pie Tomasa Sigata, kurš šoreiz džentelmeniski piekāpās divām jaunkundzēm.

Atkal ir aizvadīti kārtējie “mazie Olaines šaha svētki” – jo tieši tā šajās sacensībās vienmēr jūtas gan tiesneši, gan paši dalībnieki mierīgās un savstarpēji labdabīgās noskaņas dēļ. Statistika – no 56 aizvadītajām spēlēm baltie uzvarēja 27 spēles, melnie – 26, bet 3 partijas noslēdzās neizšķirti.

Rezultāti: http://chess-results.com/tnr532860.aspx?lan=1&art=1&rd=7&fed=LAT

Pieaugušo turnīra rezultāti: http://chess-results.com/tnr532861.aspx?lan=1&art=1&rd=8&fed=LAT

Nākamais posms notiks 10. oktobrī, bet Lielie Olaines Šaha svētki – 21.novembrī. Savukārt septembrī darbu uzsāk jaunā iesācēju grupa, kurai vēl var pievienoties bērni vecumā no 6 līdz 9 gadiem,sīkāk -

https://www.olainessports.lv/lv/jaunumi/1727_olaines_sporta_centrs_20202021_macibu_gada_uznem_iesaceju_gr/ .

Guna Skujiņa

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)