JAU SESTO GADU NORISINĀJUSIES NOMETNE “SUPERVARONIS”

26.08.2020

Olaines novadā ir tik daudz, ko piedzīvot! Ar tādu noskaņu jau sesto gadu Olaines Sporta centrs organizēja nometni “Supervaronis 2020” — no 17. no 21. augustam 20 Olaines novada bērni piedzīvoja aizraujošu nedēļu ar izaicinājumiem, jautrību, jaunām aktivitātēm, mācīšanos un labiem darbiem.

Līdzīgi kā citus gadus, arī šogad nometnes mērķi bija veicināt Olaines novada bērnu (8-12 g.v.) zināšanas un interesi par iespējām pilnveidot savas prasmes un vēlmi pievērsties aktīvam dzīvesveidam, kā arī popularizēt Olaines novadā pieejamas aktīvā dzīvesveida un lietderīga brīvā laika pavadīšanas iespējas.

Pirmā diena tika pavadīta, iepazīstoties vienam ar otru, veicot saliedēšanās aktivitātes, mācoties vairāk par sadarbību un darbu komandā, mācoties vairāk par nometnes principiem un domājot pašiem savus noteikumus veiksmīgākai nometnes norisei. No otrās līdz piektajai dienai no rītiem dalībnieki pa grupām vadīja citiem rīta rosmi, mācoties, kā tas ir — plānot aktivitātes un mācīt kaut ko citiem.

Otrajā dienā dalībnieki devās uz Olaines vēstures un mākslas muzeju izbaudīt lieliskas aktivitātes — gan uzzinot vairāk par dažādām vietām pilsētā un mācoties orientēties, gan interaktīvi iepazīstot Pirmā pasaules kara piemiņas taku un iejūtoties tā laika tēlos. Dienas noslēgumā bērniem bija iespēja tikties ar cilvēkiem, kas jau darbojas pašvaldības iestādēs un ikdienā veido novadu par lielisku vietu, kur dzīvot. Bērni uzdeva jautājumus, kā arī izteica ierosinājumus, ko novadā būtu nepieciešams uzlabot.

Trešajā dienā dalībnieki devās uz iespaidīgo 35m augsto Kāpšanas torni, izmēģinot gan kāpt pa torņa ārpusi pa aizķerēm, gan iekšpusē, gan arī attīstot balansu un koncentrēšanos pa slackline. Izaicinājums bija milzīgs, bet arī gandarījums tāpat. Ceturtā diena tradicionāli tika veltīta “labajiem darbiem” — šogad mazliet mainītā veidā, tomēr dalībnieki paši plānoja, kādus labos darbus vēlētos novadā veikt, plānoja, kas tam būtu nepieciešams, un ar nometnes darbinieku atbalstu devās tos arī  veikt. Abas grupas sagatavoja origami un iepriecināja ar tiem novada iedzīvotājus, kā arī devās vākt atkritumus Olaines Mežaparkā — aizrautīgi savācot un pēc tam arī rūpīgi sašķirojot vairāk nekā 10 maisus atkritumu. Dienas beigās dalībniekiem bija tas gods satikties ar čempionu skeitborda slalomā, olainieti Artūru Liskovu, kas pastāstīja vairāk par savu sporta veidu, pārsteidza dalībniekus ar paraugdemonstrējumu, pastāstīja un parādīja vairāk arī par velotrasi un kopumā iedrošināja dalībniekus būt aktīviem un pilnveidot sevi dažādos sporta veidos.

Pēdējā dienā dalībnieki ar velosipēdiem devās uz Uzvaras līduma karjeru, lai peldētos un baudītu jauko vasaras dienu, kā arī izmēģinātu un mācītos braukt ar SUP un veikbordu.

Paldies visiem foršajiem dalībniekiem par drosmi un darbošanos, kā arī viņu vecākiem — aicinām arī turpmāk izmantot dažādas lieliskas Olaines Sporta centra iespējas un turpināt būt aktīviem! Paldies visiem darbiniekiem un brīvprātīgajiem! Paldies aktivitātes “Saldējums ar lielajiem” iedvesmojošajiem viesiem — Arinai Marijai, Lienei, Kristapam, Andai! Paldies Artūram Liskovam par iedvesmas stāstu velotrasē! Paldies visiem sadarbības partneriem — Olaines vēstures un mākslas muzejam, SIA “P&J”, Kāpšanas torņa veidotājiem, “Miit”, OWake!

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)