AR KUPLU DALĪBNIEKU SKAITU AIZVADĪTS OLAINES ROGAININGS

15.07.2020

Sestdien, 11. jūlijā, Olainē jau ceturto gadu pēc kārtas norisinājās Olaines rogainings, kas pulcēja 500 dalībniekus – gan vietējos orientēšanās un velo aktīvistus, gan arī pilsētas viesus no visas Latvijas, kas ieradās izpētīt Olaines apkaimi – pilsētu, mežus, pļavas un purvu apvidus. Šogad ātrākā Isostar 6h distancē bija komanda “Krūšu inspekcija” ar Miķeli Zumbergu un Gati Šmauksteli sastāvā, Olainfarm 4h distancē uzvarēja komanda “Mežpils” ar Kasparu Adijānu un Valdi Čunku un Magnesia 2h distancē uzvaru svinēja komanda “Tā tas notiekas” Uģis Inka un Gita Vilensone.

Šogad starts sacensībām tika dots Olaines Mežaparkā. “Pērn varējāt iejusties vācu, krievu, latviešu un padomju strēlnieku ādā, šturmējot ierakumos un karabāzēs paslēptos kontrolpunktus kartē, kas izskatījās kopā sašūta gobelēna no pirmskara līdz mūsdienām. Šogad startējām no Olaines pilsētas Mežaparka, no kurienes devāmies Rietumu virzienā līdz pat Cenas tīrelim, tika uzzīmēta jauna karte.,” stāsta distances autors Reinis Bērziņš. Jāpiemin, ka distances dalībniekiem nācās pēc kontrolpunktiem doties ne tikai pāri purvājiem, cauri mežiem un pļavām.

Savukārt, MTB rogainingā veiklākie pedāļu minēji vīriešu grupā bija Artūrs Verza, otrajā vietā – Jānis Kaupe un Jānis Lācis trešajā vietu vīru konkurencē. Sieviešu konkurencē uzvarēja Zane Vitenberga-Verza. Inese Briede ieguva otro vietu, aiz sevis atstājot Ilzi Bērziņu.

Jau 25. jūlijā visi rogaininga un orientēšanās entuziasti tiek aicināti pievienoties Valmieras rogainingam, kas ir jaunā rogaininga seriāla “Pilsētas leģendas” trešais posms. Vēl šogad posmi seriāla ietvaros norisināsies Rīgā 5.septembrī, Madonā 19.septembrī un noslēdzošais posms atkal Rīgā 7.jūlijā

Rogainings ir orientēšanās sacensības, kur komandas no 2 līdz 4 dalībniekiem izvēlētajā kontrollaikā apmeklē dabā izvietotus kontrolpunktus

Sacensības piedāvā Olaines novada dome, atbalsta OlainFarm, Isostar, Magnesia.

 

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)