SKRIEŠANA - SPORTA VEIDS, KAS PIEEJAMS VISIEM UN IR BEZ MAKSAS

21.04.2020

Šajā laikā kad sporta zāles ir aizvērtas, mēs trenējamies mājās vai brīvā dabā. Viens no populārākajiem sporta veidiem, kas mums katram ir pieejams pilnīgi bez maksas ir skriešana.

Lūk, ko mums sniedz skriešana:

  • uzlabo asinsriti, stiprina sirdi un vairāk pasargā no dažādām asinsrites un sirds saslimšanām;
  • uzlabo elpošanas orgānu veselību kopumā un tas, savukārt, uzlabo tavu dzīves kvalitāti;
  • padara ādu veselīgāku un palēlina novecošanās procesus. Skrienot tu liec savai sirdi pukstēt straujāk un asinīm riņķot ātrāk, tādējādi piegādājot ādai krietnu devu svaigu, ar skābekli bagātu asiņu;
  • palīdz atbrīvoties no liekā svara;
  • organismā izdala endorfīnu, kas rada prieka sajūtu. Ja gribi uzlabot sev omu – skrien!

Lai skriešana būtu veselīga ir nepieciešams ievērot - iesildīšanās, atsildīšanās daļu un tikpat svarīga ir skriešanas seguma izvēle, kā arī sekošana līdzi savai pašsajūtai skrējiena laikā.

Iesildīšanās sagatavo visu ķermeni fiziskai slodzei, tādējādi mazinot traumu risku. Iesildošo daļu būtu ieteicams sākt ar lēnu skrējienu ( 3 - 7 minūtes), turpināt ar stiepšanās vingrinājumiem, pēc kuriem seko iesildošie vingrinājumi, lai sagatavotu ķermeni slodzei. Vienu no variantiem  stiepšanās vingrinājumiem meklē ŠEIT un iesildošajiem vingrinājumiem ŠEIT.

Lai nenodarītu ļaunumu savām locītavām un cīpslām, skrējienam būtu ieteicams izvēlēties - taciņas, zālienu, zemes ceļus un izvairīties no asfalta seguma. Skriešana pa mīkstām virsmām iedarbina un nostiprina vairāk kāju muskuļu nekā skriešana pa asfaltu. Skrējējam, kurš skrien pa asfaltu, ir nepieciešami apavi, kas amortizē (mīkstina) triecienu, kas rodas, kad pēda pieskaras ceļa virsmai. Regulāri treniņi uz asfalta var kaitēt veselībai un lietderīgi būtu trenēties pamīšus – mainot ierasto asfaltu uz grunts segumu, smiltīm, zāli vai sporta stadiona segumu.

Atsildīšanās būtība ir asinsrites intensitātes atgriešana miera stāvoklī un ķermeņa sagatavošana atjaunošanās procesam. Atsildīšanās daļas neatņemama sastāvdaļa – muskuļu stiepšanas vingrinājumi, lai uzlabotu lokanību un vielmaiņu, kā arī mazinātu traumatismu nākotnē.

Dodies dabā un pavadi laiku lietderīgi! 

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)