OLAINES ROGAININGS - KĀDS BŪS TAVS OLAINES STĀSTS?

11.03.2020

Sakarā ar to, ka pasaulē ir paziņots par COVID-19 pandēmiju un Latvijā ir izsludināta ārkārtas situācija, organizatori seko līdzi notikumiem un rīkojas atbilstoši valdības rīkojumiem. Tā kā Olaines rogainings ir plānots nedēļu pēc izsludinātās ārkārtas situācijas beigu datuma, tad visdrīzāk pasākuma norises datums tiks mainīts.

INFORMĀCIJA PAR TO, UZ KURU DATUMU PASĀKUMS TIKS PĀRCELTS, TIKS PUBLICĒTA PĒC PAŠREIZĒJĀS ĀRKĀRTAS SITUĀCIJAS BEIGĀM – 12. MAIJĀ (skaties http://www.olainesrogainings.lv/).

Rogaininga sacensības ir sacensības ar pilnīgu dalībnieku izkliedi, un tās notiek dabā. Visticamāk, arī pēc ārkārtas stāvokļa beigām valstī būs situācija, kad tiks ierobežota sociāla saskarsme un paši dalībnieki vēlēsies to ierobežot, tāpēc organizatori rūpēsies par to, lai nodrošinātu drošu vidi, ievērojot rogaininga sacensību specifiku:

1) dalībniekiem ļaus startēt jebkurā laikā noteiktā laika periodā, kā starta laiku fiksējot pirmo atzīmi starta stacijā. Šāds risinājums nodrošinās minimālu dalībnieku saskarsmi savā starpā;

2) mēs nodrošināsim bezkontakta atzīmēšanas sistēmu, kas nozīmē, ka dalībnieks atzīmēsies kontrolpunktā, nepieskaroties stacijai;

3) finišā čipus dalībnieki paši noņems nost un iemetīs kastē;

4) medaļa par dalību, karte un finiša pārsteigums būs ievietoti starta aploksnē;

5) starta pakas būs saliktas uz galdiem pēc numuriem, un dalībniekam vienkārši būs jāpienāk un jāpaņem savējā.

Šogad Olaines rogainings ir iekļauts jaunā rogaininga seriālā “Pilsētas leģendas”, kā otrais posms. “Pilsētas leģendas” ir Latvijas lielāko rogaininga pasākumu apkopojums un kurā var cīnīties par sezonas kopvērtējumu ar noslēgumu Rīgā 7. novembrī. 

“Pērn Olaines rogainingā varēja iejusties vācu, krievu, latviešu un padomju strēlnieku ādā, šturmējot ierakumos un karabāzēs paslēptos kontrolpunktus kartē, kas izskatījās kā kopā sašūta gobelēna no pirmskara līdz mūsdienām. Šogad pārcelsimies uz Olaines pilsētas Mežaparku, no kurienes dosimies Rietumu virzienā līdz pat Cenas tīrelim, kur ar aizvēsturiskām kartēm cauri netiksim. Tāpēc jau tagad tiek zīmēta jauna un smalka orientēšanās karte, kur būs iezīmēts teju katrs akacis un tajā mītošais velns.” tā šī gada Olaines posmu apraksta sacensību organizatori.

Kā allaž Olaines rogaininga teritorija būs daudzveidīga un dalībnieki to varēs iepazīt no vēl neredzētiem skatu punktiem. Organizatori pasākumā aicina piedalīties visus – arī tos, kuri baidās no īpašajiem apzīmējumiem kartē. Sacensību karte ir veidota tā, lai dalībnieki varētu orientēties arī pa ceļiem, ielām un ēkām – līdzīgi, kā tas ir, izmantojot populārās navigācijas aplikācijas Waze vai Google maps. Odziņa ir saplānot savu maršrutu tā, lai 2, 4 vai 6 stundās savāktu pēc iespējas vairāk punktu.

Uz Olaines rogainingu tiek gaidīti pilnīgi visi – gan sportisti, kuru kodolu pārsvarā veido orientieristi, gan aktīvā dzīvesveida piekritēji, gan arī tie, kuriem patīk izkustēties svaigā gaisā, jo rogainings ir ļoti demokrātiska nodarbe, kurā sevi izmēģināt var jebkurš. Pirmkārt, dalībnieki var izvēlēties savām spējām piemērotāko distanci un, otrkārt, distancē viņiem ir iespējas krāt tik daudz kontrolpunktu, cik paši uzskata par nepieciešamu. Turklāt komandā pietiek tikai ar diviem dalībniekiem. Līdzšinējie dalībnieki apstiprinās, ka, meklējot kontrolpunktus, azarts ir garantēts.

Rogainings ir komandu orientēšanās sporta veids, kas radies Austrālijā. Tā nosaukums izveidojies no trīs sporta veida izgudrotāju vārdu savienošanas. Rogaininga distancēs dalība notiek komandās no 2 līdz 4 dalībniekiem, un nozīmīgākā atšķirība no klasiskās orientēšanās ir iespēja rogainingā katrai komandai pašai izvēlēties distances garumu un maršrutu, vācot kontrolpunktus ar dažādām vērtībām.

NOLIKUMS

Sīkāka informācija par sacensībām un reģistrēšanās pieejama internetvietnē www.olainesrogainings.lv. 

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)