PANĀKUMI RĪGAS ŠAHA SKOLAS ATKLĀTAJĀ KOMANDU ČEMPIONĀTĀ BĒRNIEM

17.02.2020

Rīgas Šaha skolas atklātajā komandu čempionātā bērniem 48. “Cerību kauss” pusfinālā, kurā parasti plaši pārstāvētas komandas no visas Latvijas, startēja arī Olaines Sporta centra komanda, šogad uzrādot daudz līdzsvarotāku sniegumu nekā iepriekšējos gados. Ar dalītu 3. - 4.vietu mūsējie stabili iekļuva finālā, kas notiks aprīlī.

             Komandas līderis Daniils Aleksejevs (U10) attaisnoja uz sevi liktās cerības un godam ne tikai "noturēja" pirmo galdiņu, bet arī izcīnīja 2. vietu pie 1. galdiņa 17 dalībnieku konkurencē ar 5.5 punktiem no 7. Daniils bija pirmais, kurš turnīra uzvarētāju komandai 5. kārtā atņēma pirmo puspunktu, līdz tam visi H7 komandas četri dalībnieki četrās spēlēs bija izcīnījuši tikai uzvaras, sagraujot vienu komandu pēc otras. Arī atlikušajās spēlēs līderi tikai vēl vienu spēli beidza neizšķirti, kas ir fenomenāli labs komandas sniegums!

            Pie mūsu otrā galdiņa spēlēja Rudiks Mirzojans, kuram šis starts bija vienas no atbildīgākajām sacensībām pēdējā laikā. Rudiks cīnījās ar pilnu atdevi, ļoti pārdzīvoja katru neveiksmi un ar iegūtajiem 3 punktiem palīdzēja Olaines komandai izcīnīt 4. vietu. Kā trešais mūsu komandā cīnījās Rudika klasesbiedrs Daniils Dolganovs, kuram bija jāaizstāj negaidīti saslimusī pamatsastāva spēlētāja Aiga Gansone. Vairākās partijās Daniils gan pieļāva neizskaidrojamas rupjas kļūdas, tomēr arī viņa iegūtie 3 punkti bija komandai nozīmīgi. Meitenes pie 4. galdiņa pārstāvēja Daniila Nikola Liepiņa, kas pašreiz Olaines Sporta centrā ir pārliecinoši labākā starp jaunkundzēm. Nikola ņēma vērā norādījumus par kļūdām un ieteikumus (kaut partiju pieraksts nebija obligāts, visi mūsējie partijas pierakstīja un katru partiju pēc tās beigām kopīgi apskatījāmies), tālab visai vājas spēles mijās ar tādu sniegumu, ko var par paraugu likt citiem. Nikolai 3.5 punkti, kas ir puse no iespējamajiem.

            Mūsējie ieguva tikpat punktus, cik 3.vietas ieguvēji, taču sliktākie papildrādītāji mūs atstāja bez skaistajām uzvarētāju medaļām un diplomiem. Šoreiz ir īpaši žēl, jo pēdējās divās kārtās partiju sākumos daži mūsējie pieļāva ārkārtīgi rupjas kļūdas pret objektīvi vājākiem pretiniekiem, tā savām rokām trešās vietas medaļas pasniedzot citiem… Finālam kvalificējās pirmās 11 komandas. Finālā pusfinālistus gaidīs 9 stiprākās komandas no pērnā gada, taču ar mainītiem sastāviem, jo vecuma ierobežojums U12 ieviesīs savas korekcijas.

            Rezultāti: http://chess-results.com/tnr509857.aspx?lan=1&art=0&rd=7

            Tuvākie turnīri mūsējiem – būs iespēja cīnīties vairākos klasifikācijas turnīros Rīgā, savukārt pavasara brīvlaikā notiks Latvijas jauniešu fināli meitenēm un zēniem. Olaines lielie pavasara šaha svētki – 9. maijā. Starp citu, kad sāksies reģistrācija uz šiem svētkiem, mums vaicāja jau tagad, februārī, - tik ļoti šahisti nevēlas piedzīvot, ka vietas būs beigušās!

Guna Skujiņa

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)