DANIILS ALEKSEJEVS IEKĻŪST LATVIJAS JAUNIEŠU U10 FINĀLĀ UN UZVAR OLAINES PĒDĒJĀ POSMĀ

14.02.2020

Latvijas jauniešu finālos meitenes var spēlēt bez pusfināliem, ja vien ir atbilstoša sporta klase, taču zēniem jāiziet stingra atlase pusfinālos, lai atlasītu vien desmit labākos, kas sacentīsies par tiesībām Latviju pārstāvēt Pasaules un Eiropas čempionātos. Olainietis Daniils Aleksejevs izcīnīja II vietu U10 grupā un spēlēs arī finālā! Nedēļu pēc šī panākuma Daniils arī uzvarēja Olaines Sporta centra šaha pulciņa noslēguma posmā.

Daniils cīņas Latvijas pusfinālā uzsāka kā ceturtais stiprākais un visu turnīru pārliecinoši atradās to vidū, kas tiktu tālāk. Turnīra uzvarētājam talantīgais olainietis gan zaudēja faktiski bez cīņas, taču pārējās partijas nospēlēja godam un finišēja kā otrais labākais ar 5 punktiem no septiņiem. Izšķirošās cīņas par Latvijas labākā titulu risināsies skolēnu paavasara brīvlaikā.

            Rezultāti: http://chess-results.com/tnr506811.aspx?lan=1&art=1&rd=7&fed=LAT

            Savukārt 9. februārī noslēdzās četru posmu sērija Olaines Sporta centra bērnu šaha čempionātā, kur katram dalībniekam tika ieskaitīti trīs labākie posmi, pie ieskaites punktiem tiekot pirmajām desmit vietām. Kā jau ierasts, neizpalika pārsteigumi neprognozējamo rezultātu ziņā, spēlētāji principiāli cīnījās līdz pēdējai sekundei un līdz pēdējai figūrai, ko apliecina arī statistika – no visām turnīra 63 spēlēm tikai četras noslēdzās ar miera izlīgumi, pie tam vairāki no tiem bija pati... Kaut arī turnīra uzvarētājs Daniils Aleksejevs 3. kārtā piekāpās otrās vietas ieguvējam Tomasam Sigatam, nedaudz labākie papildrādītāji pirmo reizi ļāva kļūt par posma uzvarētāju, apsteidzot sīvāko konkurentu! Tomasam zaudējums pret 3.vietas ieguvēju Dāvi Raitu Vēveru lika samierināties ar otro vietu, abiem puišiem pa sešiem punktiem. Dāvim Raitam nedalīta 3. vieta ar 5 punktiem, kas ir viņa labākais panākums pēdējā laikā. No meitenēm labākā – Aiga Gansone, taisnības labad gan jāpiebilst, ja nespēlēja trīs (!) sīvākās konkurentes – Nikola Daniila Liepiņa (pagājušā posma uzvarētāja) un Elizabete Kokina spēlēja starptautiskās sacensībās Jūrmalā, bet Mariju Vaičuku “no trases noņēma” slimība.

            Rezultāti: http://chess-results.com/tnr508666.aspx?lan=1&art=1&rd=7

 Kopvērtējumā pēc visiem posmiem pirmo vietu pārliecinoši ieguva Tomass, otrais – Adrians Broks, trešā – Daniila Nikola Liepiņa.

 Tuvākās sacensības mūsējiem – Latvijas komandu čempionāta pusfināls vecumā līdz U12 “Cerību kauss”.

Guna Skujiņa

Foto: Miervaldis Šteinbergs un Guna Skujiņa

 

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)