TOGIZ KUMALAK LATVIJĀ

29.01.2020

Togiz Kumalak – kazahu intelektuālā galda spēle ar tūkstošgadu ilgu vēsturi. 2020. gada 24.-26. janvārī Latvijā viesojās trīskārtējais Togiz Kumalak pasaules čempions – Seriks Aktaevs un sportiste Angsagan Kožanassip. 24.janvārī, Jelgavas 5. vidusskolā, Aktaeva kungs novadīja piecas meistarklases un vienreizējās spēles seansus 30 Latvijas skolniekiem. 25. janvārī, Olaines 1. vidusskolā, tika novadīta meistarklase 20 skolniekiem un svētdien - 26.janvārī notika starptautiskās sacensības. Sacensībās piedalījās spēlētāji no Kazahstānas un skolnieki no Jelgavas, Tēteles, Olaines, Jaunolaines un Rīgas vidusskolām.

 

Tiesnešu komanda no Latvijas: L.Azimova, P.Filatovs, G.Blumbahs, no Kazahtānas: S. Aktaev, A. Baimbetova un 5 oficiālie novērotāji cītīgi sekoja tam, lai spēles notiktu pēc noteikumiem un bez starpgadījumiem.

Uz apbalvojuma ceremoniju atbrauca pirmais Kazahstānas Republikas vietnieka palīgs – Marats Aksarovs un konsuls – Kairats Kambarovs.

Uzvarētāji zēni:

  1. Daniels Ramiņš  (Olaines 2.vidusskola)
  2. Maksims Gutovs (Jelgavas 6.vidusskola)
  3. Dmitrijs Lapins (Olaines 2.vidusskola)

Uzvarētāji meitenes:

  1. Angsagan Kožanassip (Kazahstānas Republika)
  2. Karīna Aleksejeva (Olaines 1.vidusskola)
  3. Adriāna Zīberte (Tēteles skola, Ozolnieku nov.)

Visjaunākajiem dalībniekiem bija tikai 7 gadi, bet viņi parādīja īstu cīņas sparu. Nadežda Bočkova un Ilja Jakovlevs saņēma dāvanas no starptautiskās Togiz Kumalak federācijas kā visjaunākie dalībnieki.

Pasākumu organizēja intelektuālo galda spēļu klubs “Loģika”, Olaines Sporta centrs. Pateicamies par sadarbību Jelgavas 5.vidusskolai un Kazahstānas Republikas vēstniecībai Latvijā.

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)