STARTĒJUSI TREŠĀ KĀRĻA SKRASTIŅA PIEMIŅAS KAUSA IZCĪŅA

28.01.2020

Svētdien, 26. janvārī, Olaines pilsētas slidotavā jau trešo gadu pēc kārtas startēja Kārļa Skrastiņa piemiņas turnīrs “Dzelzs vīrs”. Šosezon par galveno balvu četros posmos sacenšas “BHC 37”, HS “Rīga”, HS “Kurbads” un “Brocēnu NBJSS” U11 vecuma komandas.

Par trešās sezonas pirmā posma uzvarētājiem kļuva “BHC 37” jaunie hokejisti, kuri izcīnīja uzvaru visās trijās spēlēs. Otrajā vietā ierindojās HS “Rīga”, trešie – “Brocēnu NBJSS” un ceturtie palika HS “Kurbads” spēlētāji.

Pasākuma idejas autors un rīkotājs ir Oskara Bārtuļa hokeja klubs bērniem “BHC 37”. Turnīrs “Dzelzs vīrs” ir iniciatīva, kas izveidota 2017. gadā, lai godinātu Kārļa Skrastiņa sasniegto, kā arī turpinātu viņa iesākto darbu jauno hokeja censoņu atbalstam, dodot jauniešiem iespēju attīstīties un augt par spēcīgu jauno Latvijas hokejistu paaudzi. 

Pirmajā turnīra gadā piemiņas kausu ieguva “BHC 37”, savukārt pērn par turnīra uzvarētājiem četru posmu kopvērtējumā kļuva HS “Rīga” jaunie hokejisti. Šosezon turnīrā pirmo reizi piedalās arī HS “Kurbads” un “Brocēnu NBJSS” komandas.

Brocēnu dalība turnīrā nav nejauša. Pirms divpadsmit gadiem Brocēnu ledus hallē savu pirmo turnīru bērniem rīkoja Kārlis Skrastiņš un trīs gadus pēc kārtas bijis patrons mazo hokejistu turnīram. Kārlis vienmēr atrada laiku aizbraukt uz Brocēniem, lai personīgi pasniegtu balvas mazajiem hokejistiem, kas ikvienam bija liels pagodinājums un neaizmirstams notikums.

Turnīra atklāšanā piedalījās arī Kārļa Skrastiņa māsa Ruta, kura uzrunāja turnīra dalībniekus, kā arī veica simbolisku iemetienu: “Izcīnot Kārļa kausu, sekojiet viņa piemēram. Spēlē godīgu hokeju. Norūdi raksturu. Cīņas laikā satiekas raksturs pret raksturu, spēcīgākais uzvar spēli! Kad tevi māca – mācies! Bezbailīgi tici savam spēkam. Spēles laikā domā tikai par uzvaru. Uz laukuma esi kā plēsoņa! Kad Kārlim jautāja par hokeju, kas ir dzinulis, viņš atbildēja: “Es mīlu šo spēli!””

Oskars Bārtulis (turnīra idejas autors): “Man ir prieks, ka šogad nākam klajā jau ar trešo Kārļa Skrastiņa piemiņas kausa turnīru, kas turpina pulcināt jaunos hokeja talantus. Latvijai nav daudz tādas raudzes hokejistu, kāds bija Kārlis, tādēļ domāju, ka spēlēt viņa piemiņas turnīrā ir liels gods Latvijas jaunajiem spēlētājiem, kuri zina un augstu vērtē leģendārā Kārļa Skrastiņa devumu.”

Juris Štāls (HS “Kurbads” direktors): “HS “Kurbads” U11 grupas puišiem augot un attīstoties šobrīd ir vērtīgi pārbaudīt savus spēkus starp stipriem pretiniekiem turnīrā, kas norisinās tepat Latvijā. Jūtamies novērtēti, ka uzrunāja mūsu komandu startēt “Dzelzs vīra” turnīrā par godu Latvijas izcilajam hokejistam Kārlim Skrastiņam. Šādi turnīri liek bērniem, treneriem daudz ko mācīties un saliedēties vēl vairāk.”

Kārļa Skrastiņa dienas režīms 10 gadu vecumā:

5.50                 celšanās;

6.30/7.30         treniņš (ar trolejbusu brauca biežāk viens pats);

8.10                 skola;

14.–15.00        diendusa;

17.00               otrs treniņš;

sestdienās/svētdienās  SPĒLES.

Vairāk informācijas, zvanot pa tālruni 29148131 (Baiba Reidzāne).

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)