DANIELAI NIKOLAI LIEPIŅAI JAU OTRS LIELS PANĀKUMS ĪSĀ LAIKA POSMĀ

13.01.2020

12. janvārī ar Danielas Nikolas Liepiņas triumfu noslēdzās Olaines Sporta centra 2019./2020. mācību gada šaha čempionāta trešais posms, kas ir jau Nikolas otrs nozīmīgs panākums dažu nedēļu laikā.

Īsi pirms Ziemassvētkiem Nikola spēlēja III sporta klašu divu dienu klasifikācijas turnīrā Rīgā, kur pirms pēdējās kārtas uzrādīja simtprocentīgu rezultātu, apspēlējot visus tuvākos konkurentus, Rīgas Šaha skolas audzēkņus. Iespējams, pozitīvo emociju pārbagātība patraucēja arī finišēt bez neviena zaudējuma, taču pat piekāpšanās astotajā kārtā relatīvi vājākam spēlētājam Nikolai ne tikai deva nedalītu pirmo vietu, bet ļāva arī par punktu pārsniegt II sporta klasei nepieciešamo normu – rezultātā Nikolai septiņi punkti no astoņiem.

                Rezultāti: http://chess-results.com/tnr497663.aspx?lan=1&art=1&rd=8

                Olaines Sporta centra kārtējā posmā nepiedalījās sīvs konkurents par godalgotajām vietām – Daniils Aleksejevs, kurš tieši šajā laikā izmēģināja spēkus Latgales reģiona jauniešu čempionātā, no kura labākie savās vecuma grupās automātiski tika uz Latvijas jauniešu šaha čempionāta finālu, apejot cīņas pusfinālā. Daniils nospēlēja ļoti labi – viņš abas partijas ar II sporta klasēm nospēlēja neizšķirti, bet piecās partijās pret klasi stiprākiem spēlētājiem ieguva 2.5 punktus no 5, savā U10 vecuma grupā finišā paliekot otrais un tā piesakot nopietnas pretenzijas uz tikpat labu spēli arī pusfinālā, kas sāksies janvāra beigās.

                Rezultāti: http://chess-results.com/tnr502971.aspx?lan=1&art=1&rd=7

                Savukārt tikmēr arī Olainē, kaut arī tas ir vien vietējais turnīrs, katrā kārtā savā starpā azartiski “sitās” savējie ar savējiem, principiāli cīnoties par katru punktu un negrasoties nevienam piekāpties tikai tāpat vien. Nikola savus nopietnos nolūkus ar ļoti pārliecinātu un stabilu spēli pieteica jau ar pirmajām kārtām, pirmo (un vienīgo) neizšķirtu nospēlējot tikai piektajā kārtā ar Andrianu Broku, arī tā brīža līderi. Adrianam tālāk gan sekoja zaudējums pret otrās vietas ieguvēju, biežu Olaines turnīru uzvarētāju, Tomasu Sigatu un ceturtās vietas ieguvēju Marku Koršakovu, kurš šodien nospēlēja ļoti labi. Trešajā vietā ar negaidītu uzvaru pār Tomasu pēc papildrādītājiem ierindojās Daniils Dolganovs, kas ir viņa viens no labākajiem sasniegumiem pēdējā laikā. Jāuzsver, ka Nikola ieguva 6.5 punktus no 7, kamēr nākamo trīs vietu ieguvēji pa pieciem, tik liels uzvarētāja pārsvars kādā no posmiem vēl nebija piedzīvots!

                Citu meiteņu sniegumu gan nevar slavēt – labākā no meitenēm ar četriem punktiem Aiga Gansone, tikpat punktu arī Elizabetei Kokinai, bet tikai 50% izcīnīja Marija Vaičuka. Ir gan viens izņēmums – neskatoties uz nedaudzajiem punktiem, jāuzteic Justīne Elza Grāvere, kas tikai septembrī sāka spert pirmos biklos soļus šaha pasaulē un kurai šīs bija vien otrās šaha sacensības mūžā, pēdējā kārtā vien Marijas Vaičukas nesalīdzināmi lielākā pieredze un veiksme ļāva Marijai paglābties no pelnīta zaudējuma...

           Un savdabīgu uzslavu pelnījis arī Jēkabs Krišs Vēvers, jo kā īsts sportists savu dzimšanas dienu izvēlējās pavadīt, nododoties iemīļotajai spēlei!

                Bet kopumā cīņas bija ļoti aizraujošas, kā tas parasti ir, spēlējot ar ļoti labi zināmiem pretiniekiem. Ne reizi jau ir piedzīvots, ka pretinieka pienācīga nenovērtēšana vai nedaudz paviršāka spēle var arī sāpīgi atspēlēties, par ko ir pārliecinājušies arī visi šaha pulciņa dalībnieki, viņi it labi zina, ka ar labu spēli var uzvarēt ikvienu, tāpat kā zaudēt, tiklīdz uzmanību atslābina, – arī šajās sacensībās ne viens vien rezultāts pārsteidza gan pašus, gan līdzjutējus!

                Rezultāti: http://chess-results.com/tnr503596.aspx?lan=1&art=1&rd=7

Nākošais, jau izšķirošais posms notiks 2. februārī, savukārt lielie šaha svētki ar 150 dalībniekiem no visas Latvijas – 9. maijā.

Sagatavoja G.Skujiņa

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)