OLAINES NOVADA SPORTISTI NO TROŅA GĀŽ ASV SKEITBORDA SLALOMISTUS

25.10.2019

Latvijas Skeitborda federācija saņēmusi fantastiskas ziņas no Pasaules čempionāta skeitborda slalomā, kas norisinās ASV pilsētā Winston-Salem no 18.-20.oktobrim.

 

Latvijas slalomisti no troņa gāž skeitborda slaloma dzimteni un lielvalsti - Amerikas Savienotās Valstis. Otrajā čempionāta dienā par sensāciju parūpējās jaunais talants olainietis Artūrs Liskovs, kurš giganta disciplīnā uzvarēja ilggadējo šīs disciplīnas līderi, mājnieku Džo Maklarenu (Joe McLaren), Džo šajā disciplīnā uzvarējis deviņus Pasaules čempionātus pēc kārtas. Skeitborda slaloma vēsturē nevienam Latvijas sportistam nebija izdevies pieveikt ASV sportistus giganta slalomā, kas ir parocīgāka ASV slalomistiem.
Savukārt Ginesa rekorda turētājs olainietis Jānis Kuzmins izcīnot 1.vietu līnijslalomā, 2.vietu hibrīda slalomā un 3.vietu giganta slalomā, izcīnīja 1.vietu kopvērtējumā, tādējādi gāžot no troņa ASV slalomistu Džo Maklarenu. Tā ir vēsturē otra sensācija, jo līdz šim ne pašam J.Kuzminam, ne kādam citam Latvijas slalomistam nebija izdevies iegūt Pasaules čempionātā uzvaru kopvērtējumā ASV.

Lielisku dāvanu savā 30-tajā dzimšanas dienā sagādāja sev rīdzinieks Gustavs Gailītis, kurš izcīnīja sudraba medaļu līnijslalomā. Tas ir arī Gustava Gailīša augstākais sasniegums viņa skeitborda slaloma karjerā.
Savukārt pirmajā dienā liepājnieks Toms Dreiblats, iepriecināja savu treneri un līdzjutējus, hibrīda slalomā izcīnīja bronzas medaļu.
Sieviešu grupā liepājniecei Marei Ērikai Beltai kopvērtējumā 2.vieta, izcīnot sudrabu hibrīda un līnijslalomos un bronzu giganta slalomā. Šajā Pasaules čempionātā Marei neizdevās „aizķert” ilggadējo sieviešu līderi Līnu Krāmeri (Lynn Kramer) no ASV.
Kopumā Latvijas skeitborda slalomisti profesionāļu grupā, visās Pasaules čempionāta disciplīnās, aizņēma divas vietas uz pjedestāla. Tas vērtējams, kā fantastisks rezultāts pārdomātiem fiziskajiem un sistemātiskajiem tehniskajiem treniņiem.
Emocijas Latvijas sportistiem un līdzjutējiem par sasniegumiem ir neaprakstāmas, taču kā no ASV ziņoja Jānis Kuzmins, pēc Artūra Liskova uzvaras giganta slalomā uz kalna iestājās klusums, - tādus rezultātus no mazpazīstamā sportista nebija gaidījuši ne ASV slalomisti, ne viņu līdzjutēji.
Apsveicam čempionus ar fantastiskiem rezultātiem!

 

 

 

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)