OLAINES BĒRNU ŠAHĀ MAINĀS LĪDERI - UZVAR TOMASS SIGATS

16.10.2019

Olaines Sporta centra bērnu šaha čempionāta 2. posms uzskatāmi pierādīja, ka, sasniedzot zināmu spēles līmeni, ikviens var ieraudzīt un pārliecinoši izmantot pretinieka pieļautās neuzmanības vai paviršības kļūdas! Dažiem gan tas joprojām bija kā auksts rudens lietus, kas pārsteidz nesagatavotus, pēc kā bija grūti saņemties nākamajai partijai.

II posmā atkal bija daudz pārsteigumu vai katrā kārtā. Jau pirmajā turnīra kārtā nākamais sacensību uzvarētājs Tomass Sigats piekāpās Aigai Gansonei, kurai savukārt tā bija viena no retajām partijām, kur izdevās sevi parādīt no labākās puses. Šajā kārtā arī Kristiāna Liepa, kas finišēja dalītā 2. – 5. vietā, pamanījās visai ātri nozaudēt pērnā gada iesācējam Ralfam Ceriņam. 4. kārtā pagājušā posma uzvarētājam (ar simtprocentīgu rezultātu!) Adrianam Brokam zaudējumu sagādāja Daniils Dolganovs, arī iepriekšējā kārtā Adrians knapi paglābās no sakāves pret Elizabeti Kokinu, vēl viens negaidīts neizšķirts pret Rudiku Mirzojanu priekšpēdējā kārtā Adrianam kopvērtējumā ļāva ieņemt vien 3.vietu. Septiņas kārtas šoreiz bija par maz, lai savā starpā tiktos visi līderi, šoreiz izpalika, piemēram, Tomasa un Adriana tradicionālais duelis, tāpat Adrianam nebija iespējas pārbaudīt, vai tiešām otrās vietas ieguvēja Marija Vaičuka, kas ieguva labākās meitenes kausu, šoreiz tiešām ir pelnījusi aiziet garām. Marijai šis gan jau ir otrais posms pēc kārtas, kur viņa finišē ar 5 punktiem no 7, tāpat kā Nikolai Danielai Liepiņai, tālab to nekādi nevar uzskatīt par nejaušību. Marija vairākas pēdējās kārtās gāja kā līdere un zaudējums pēdējā kārtā Tomasam atbīdīja vien uz otro vietu, savukārt Nikolai pēdējā kārtā principiāla un reta uzvara pret pieredzējušo Elizabeti Kokinu, kurai vienīgais klupšanas akmes, ar ko jātiek galā, ir pārlieku lielais stress. Interesanti, ka pirmajā piecniekā atkal ir trīs meitenes, šoreiz trešā ir Kristiāna Liepa, kas spēja uzvarēt pēdējās četras partijas. Atpaliekot par puspunktu, ar 4.5 punktiem tālāk sekoja Rudiks Mirzojans, kas pamatīgi izbojāja plānus vairākiem favorītam. Tikpat punktu arī Kalvim Apinim, kam izdevās izcīnīt pat par punktu vairāk kā I posmā.

Vairākiem dalībniekiem šis gan nebija veiksmīgākais turnīrs, taču īstam cīnītājam neveiksmes kalpo tikai par vēl lielāku stimulu, cerēsim, ka tā būs arī ar mūsējiem.

Jau pēc mēneša lielie Olaines rudens šaha svētki, kad 23. novembrī Olaines Sporta centra lielajā sporta zālē trīs dažāda stipruma turnīros pulcēsies 150 cīnītāji no visas Latvijas.

Rezultāti: http://chess-results.com/tnr472163.aspx?lan=1&art=1&rd=7

 

Sagatavoja:

Trenere G.Skujiņa

 

 

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)