OLAINĒ AIZVADĪTA LATVIJAS ORIENTĒŠANĀS NAKTS

01.10.2019

Jau trešo gadu Eiropas sporta nedēļas ietvaros Latvijas Orientēšanās federācija visiem aktīvās atpūtas interesentiem sarūpēja neaizmirstamu un aizraujošu piedzīvojumu – Latvijas orientēšanās nakti, kur 11 Latvijas pilsētās un novados bez maksas varēja izmēģināt spēkus orientēšanās rogainingā tumsā.

Rogainings ir viens no orientēšanās sporta veidiem, kur komandu (2 līdz 5 dalībnieku sastāvā) uzdevums ir noteiktā kontrollaikā pašu izvēlētā secībā apmeklēt kontrolpunktus, ar mērķi savākt pēc iespējas lielāku ieskaites punktu summu. Kontrolpunkti izvietoti plašā apvidū, un tiem ir dažādas vērtības, tāpēc rezultātu izšķir ne tikai fiziskā sagatavotība, bet arī stratēģija – komandas izvēlētais maršruts.

Latvijas orientēšanās naktī, kas šoreiz notika 27. septembra vakarā, kopā ap 1600 dalībnieku Talsos, Vecumniekos, Liepājā, Limbažos, Olainē, Cēsīs, Daugavpilī, Tukumā, Salaspilī, Siguldā un Rīgā devās trīs stundu ilgās rogaininga sacensībās. Starp dalībniekiem bija gan pieredzējuši orientieristi, gan ģimenes ar maziem bērniem, un daudzi šajā vakarā orientēšanās sporta burvību izbaudīja pirmo reizi. 

Olainē kopā uz starta stājās vairāk kā 60 dalībnieki, kuru vidū absolūtajā vērtējumā labākie bija Juris Ceirulis un Ivars Vertuls no komandas “Purva malēji”.

 

Absolūtie uzvarētāji visās pilsētās:

Rīga – „Krūšu inspekcija”

Cēsis – „Kas ir rogainings?” 

Sigulda – „Paturi aliņu”

Salaspils – „OK Ogre&Teku Taku”

Daugavpils – „Losi” 

Olaine – „Purva malēji” 

Talsi – „Bratuki” 

Tukums – „Wanamore”

Vecumnieki – „Eu, kas te jādara?” 

Limbaži – „Limbaži skrien” 

Liepāja – „Vitamīni”

 

Visi rezultāti, kartes un foto galerijas: https://www.rogaining.lv/onakts/

 

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)