ADRIANAM BROKAM SIMTPROCENTĪGS REZULTĀTS

07.09.2019

Jau pirmajā skolas nedēļā atsākās Olaines Sporta centra bērnu šaha pulciņa četru posmu čempionāts, kurā tik grūti sasniedzamo simtprocentīgo rezultātu spēja uzrādīt Adrians Broks, uzvarot visās septiņās spēlēs.

Šīs Olaines mazās sacensības daudziem olainiešiem ir vienas no mīļākajām, jo tā ir iespēja sacensību režīmā godīgās cīņās pārbaudīt savus spēkus ar labi zināmiem pretiniekiem, nereti pat draugiem. Šoreiz posmā piedalījās 24 dalībnieki, no kuriem lielākajai daļai jau uzkrāta laba sacensību pieredze. Lielākā daļa jauno censoņu vasarā vairāk laika veltīja atpūtai, ne šaham, tālab cīņas solījās būt aizraujošas un neprognozējams. Tā arī notika – ne viena vien partija noslēdzās ar pavisam negaidītu iznākumu, vieniem atnesot neizsakāmu uzvaras prieku, pieveicot nekad neuzvarētu pretinieku, citiem bija jāmācās tikt galā ar zaudējuma sarūgtinājumu, piekāpjoties objektīvi vājākiem pretiniekiem. Spēlējot šahu, mācāmies un gatavojamies dzīvei!

            Kā jau dzīvē, arī šahā nav vienīgi uzvaras, un arī šis turnīrs nebija veiksmīgs visiem – reitinga līderis Tomass Sigats, kuru parasti bija ierasts redzēt turnīru tabulu pašā augšgalā, šoreiz pēc negaidītā zaudējuma otrajā kārtā vairs nevarēja uzrādīt savu labāko sniegumu. Savukārt uz atbrīvoto tabulas pirmo pakāpienu jau no pirmās kārtas, uzvarot vienu pretinieku pēc otra, pārliecinoši kāpa Adrains Broks, finišējot ar simtprocentīgu rezultātu. Kā gan atzina uzvarētājs, tomēr galīgi neesot bijis viegli. Adrians tuvākos četrus sekotājus apsteidza pat par diviem punktiem, kas ir visai rets gadījums turnīros ar mazu kārtu skaitu, un pievienoja savam reitingam 45 punktus. Aiz Adriana otrais palika Daniils Aleksejevs, bet pēc tam arī ar pieciem punktiem sekoja trīs meitenes – trešā vieta visā turnīrā un labākās meitenes kauss pelnīti tika Marijai Vaičukai, kura pēdējā kārtā Daniilam sagādāja otro zaudējumu. Aiz Marijas nākamā ar ļoti uzteicamu sniegumu Nikola Daniela Liepiņa (reitinga pieaugums 30.8 punkti) un pēc ilgāka laika ļoti labi nospēlēja Aiga Gansone (reitinga pieaugums 30 punkti), malači, meitenes! Kopumā septiņi dalībnieki paaugstināja savu reitingu, kas ir viens no objektīvākajiem statistikas rādītājiem, lai novērtētu katra sniegumu, taču ne vienīgais – vēl būtiskāka ir partiju kvalitāte, cīņasspars, attieksme un atdeve spēles laikā, un tas viss mūsējiem piemīt, tālab nav jānoskumst tiem, kuriem šoreiz punktu ir mazāk, kā gribētos, priekšā vēl daudzi turnīri, tuvākais Olainē jau 12. oktobrī.

            Paldies visiem dalībniekiem par spraigajām cīņām un teicamo uzvedību turnīra laikā!

            Rezultāti: http://chess-results.com/tnr464441.aspx?lan=1&art=1&rd=7

 

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)