NIKOLA DANIELA LIEPIŅA IEGŪST KAUSU STARPTAUTISKĀS ŠAHA SACENSĪBĀS

29.08.2019

Desmitajā starptautiskajā bērnu un jauniešu šaha turnīrā “Rudaga – Kaissa 2019” augusta beigās apmēram 200 dalībnieku vidū piedalījās arī četras Olaines meitenes  - Aiga Gansone, Nikola Daniiela Liepiņa, Marija Vaičuka un Elizabete Kokina. Nikola ne tikai ieguva kausu kā labākā meitene starp III sporta klasēm, bet bija arī labākā Latvijas pārstāve.

Šie turnīri bērniem Jūrmalā tiek organizēts divas reizes gadā – februārī un augustā, un tajos savus spēkus pēdējo gadu laikā ir pārbaudījis ne viens vien olainietis, daži pat vairākas reizes. Arī Nikola jau spēlēja pirms gada, bet vienu sporta klasi zemākā līmenī, toreiz starp IV sporta klasēm paliekot desmitajā vietā. Pērn izcīnītos piecus punktus no astoņiem Nikola šogad sasniedza jau pēc piecām kārtām, apspēlējot vienu pretinieku pēc otra un esot pārliecinošā vadībā! Tad sekoja zaudējums nākamajam turnīra uzvarētājam, pēc kura bija ļoti grūti noskaņoties līdzsvarotai spēlei pēdējā kārtā, – un vēl viens zaudējums. Rezultātā labākās meitenes kauss, trešā vieta visā turnīrā un neoficiāli arī labākais sniegums starp Latvijas pārstāvjiem šajā sporta klašu grupā. Malacis!

            Mūsu Marija Vaičuka kā ierasts bija noskaņojusies nopietnām cīņām, taču šoreiz spēle nevedās, pavisam nepārliecinošs sākums ar daudz rupjām kļūdām un tad jau kaut ko būtiski izmainīt vairs nebija kad, pieticīgi trīs punkti. Neskatoties uz to, zinām, ka Vidzemes skolu šaha olimpiādes vicečempionei šī ir tikai izņēmuma neveiksme un priekšā vēl daudz skaistu uzvaru.

Rezultāti: http://chess-results.com/tnr458875.aspx?lan=1&art=4&fed=LAT&flag=30&turdet=YES

            Klasi stiprākā turnīrā cīnījās Aiga Gansone un Elizabete Kokina, arī viņām līdzīgi kā Marijai pēc vasaras spēle negāja no rokas. Kaut arī abas meitenes uzrādīja saviem spēkiem neatbilstošu sniegumu, noslēguma tabulā ierindojoties zem vidus, tas nesabojāja prieku skaistā vasaras nogalē uzspēlēt mīļoto prāta spēli ar dažādu valstu pretiniekiem. Un tad jau skolas laikā ieiesies ikdienas treniņu ritms, kas noteikti palīdzēs atgūt šahistisko formu!

Rezultāti: http://chess-results.com/tnr458874.aspx?lan=1&art=1&rd=7&fed=LAT&turdet=YES&flag=30

 

Sagatavoja:
Trenere G. Skujiņa
 

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)