OLAINES JAUNIE ŠAHISTI IESILDĀS JAUNAJAM MĀCĪBU GADAM

13.08.2019

Augusta sākumā nu jau lielākajā Ziemeļvalstu šaha festivālā “RTU Open” izstāžu zālē Ķīpasala pulcējās kopsummā 1170 dažāda līmeņa šahisti – šogad tika piedāvāta nebijuši plaša dažāda veida un spēles līmeņa turnīru izvēle. Daudzo dalībnieku vidū  vairāki bija arī no Olaines Sporta centra – Aiga Gansone startēja jau trešo reizi, Daniils Aleksejevs – otro, bet Dāvis Raits Vēvers un Kalvis Apinis debitēja.

Mūsējie spēlēja nedēļas nogales amatieru E turnīrā spēlētājiem ar reitingu līdz 1599, kurā varēja piedalīties dažāda vecuma spēlētāji. Arī jaunajiem olainiešiem nereti bija jāspēlē ar cienījama gadagājuma šaha spēles pratējiem, tomēr lielākais vairums šahistu bija vecumā līdz 20 gadiem, to skaitā daudz tik mazu cīnītāju, kuriem, lai redzētu visu spēles galdiņu, nereti bija jāstāv kājās vai jātup uz krēsla, sagādājot fotogrāfiem un līdzjutējiem ne vienu vien aizkustinošu mirkli. Neskatoties uz dalībnieku sastāva daudzveidību, šogad E turnīrs kopumā bija vēl klusāks un disciplinētāks, nekā tas bijis iepriekš, un ir tik patīkami vērot, ka gan paši dalībnieki, gan viņu treneri un līdzjutēji respektē pamatoti stingros uzvedības un šahistiskās ētikas noteikumus, tā padarot RTU Open turnīrus par vieniem no vislabāk noorganizētajiem Latvijas šaha dzīvē. Un savādāk jau arī nemaz nebūtu iespējams, jo, piemēram, pēdējā dienā savu turnīru pēdējās cīņas ar šahistiem pilnajā hallē vienlaicīgi izcīnīja sešu dažāda veida turnīru spēlētāji, to skaitā finišēja A turnīrs, kurā par naudas balvu 2500 eiro vērtībā cīnījās visstiprākie (un prieks, ka tā tika Latvijas pārstāvim Igoram Kovaļenko!).

            Olaines Sporta centra bērni gada karstākos mēnešus aizvadījuši vasaras šaha atslodzes režīmā, kas, protams, atsaucās arī uz spēli – katram bija partijas ar neizskaidrojami rupjām kļūdām, tomēr ikvienam no mūsējiem bija gan pārliecinošas uzvaras, gan nopietnas pretestības spēles pret pieredzējušākiem un objektīvi stiprākiem spēlētājiem, kur likumsakarīgais zaudējums nebūt nebija viennozīmīgi uztverams. Vislabāko rezultātu sasniedza Dāvis Raits Vēvers, savā debijas turnīrā izcīnot četras vērtīgas uzvaras septiņās spēlēs un finišā apsteidzot sešdesmit citus šahistus. Dāvis arī uzrādīja otru labāko sniegumu starp visiem spēlētājiem bez klasiskā šaha reitinga (klasiskajā šahā atšķirībā no blica vai ātrā šaha partijas ir krietni garākas un tās jāpieraksta). Kalvim, kurš pirmajā kārtā pat tika salozēts ar turnīra uzvarētāju, 2,5 punkti, Aigai un Daniilam – pa trijiem. Protams, ka mūsējie objektīvi varēja nospēlēt vēl labāk, bet jau līdzdalība tik vērienīgā šaha pasākumā ir prieks un ieguvums, kā arī tas, ka pēc katras spēles kopīgi apskatījāmies saspēlēto, piefiksējot kļūdas un meklējot labāko risinājumu, –  ieguvums nākotnei.

            Vasaras vidū mūsējie spēlējuši vēl vairākos turnīros dažādās Latvijas pilsētās, kā viens no nopietnākajiem bija Riga Chess Holidays-2019. Šajā turnīrā, kas notika paralēli Mihaila Tāla piemiņas FIDE “Grand Prix” un kuru organizēja Krievijas Šaha federācija sadarbībā ar Latvijas Šaha federāciju, no Olaines Sporta centra spēlēja Tomass Sigats, Elizabete Kokina,  Daniils Aleksejevs un Dāvis Raits Vēvers. Rezultāti – kā jau vasaras režīmā, bet neviens bez punktiem nepalika un gūtie iespaidi, piedaloties tāda līmeņa šaha pasākumā, ir nenovērtējami.

Rezultāti: http://chess-results.com/tnr438758.aspx?lan=1&art=1&rd=7&flag=30

            Daniils un Aiga jūlija beigās paciemojās arī Liepājā, piedaloties Baltic Youth Open 2019. Rezultāti: http://chess-results.com/tnr454842.aspx?lan=1&art=1&rd=7&turdet=YES&flag=30

                Olaines Sporta centra šaha sekcija šajā mācību gadā turpinās darbu ar jau esošajiem dalībniekiem, šogad neuzņemot jaunu iesācēju grupu, bet, ja kāds jaunais šahists ar priekšzināšanām vēlas pievienoties mūsu draudzīgajam pulciņam, tāda iespēja tiks izskatīta.

 

Sagatavoja:

Trenere G. Skujiņa

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)