JAUNĀ ŠAHISTE KATRĪNA TARAKANOVA TRIUMFĒ KLASIFIKĀCIJAS TURNĪRĀ RĪGĀ

29.05.2019

Tikai rets jaunais sportists jau no pirmās dienas piedzīvo vienus vienīgus panākumus, lielākajai daļai par saviem sasniegumiem ir neatlaidīgi jācīnās pat gadiem ilgi, savu ceļu sākot ar neskaitāmiem zaudējumu sarūgtinājumiem. Nupat savu triumfa mirkli piedzīvoja jaunā Olaines šahiste Katrīna Tarakanova, kas mācību gada pašā izskaņā piedalījās Rīgas Šaha skolas filiāles biedrības “Kaissa” rīkotajā klasifikācijas turnīrā iesācējiem, kur 37 dalībnieku konkurencē izcīnīja augsto 2. vietu!

Katrīna Sporta centra šaha pulciņā trenējas otro gadu, sākumā jau ļoti priecajāmies vien par dažām uzvarām, tad pamazām sasniegumi nostabilizējās, bet līdz šim Katrīnai vēl nebija izdevies nospēlēt tik pārliecinoši, jo parasti priekšā bija kāds no treniņbiedriem un pietrūka arī pārliecības saviem spēkiem. Šogad šaha pulciņam pievienojās arī Katrīnas klasesbiedrs Rudiks Mirzojans, kurš savu meistarību ar neatlaidīgu darbu kāpina ļoti strauji, īsā laikā tiekot jau līdz III sporta klasei, iespējams, ka Rudika piemērs iedvesmoja arī Katrīnu, kura pēdējā klasifikācijas turnīrā Rīgā apspēlēja vienu pretinieku pēc otra un ar 7 punktiem no 8 pārliecinoši izcīnīja 2. vietu, apsteidzot tuvāko pretinieku par veselu punktu un kļūstot par labāko starp meitenēm. Turnīra uzvarētājs zaudēja tikai puspunktu – Katrīnai! Katrīna vēl vienu partiju turnīra 2. kārtā noslēdza ar miera līgumu. Apsveicam Katrīnu ar pārpildīto IV sporta klasi, kuras iegūšanai bija nepieciešami vien 5 punkti, un līdz ar viņu un ģimeni priecājamies par sasniegumiem!

Rezultāti: http://chess-results.com/tnr432444.aspx?lan=1&art=1&rd=8

Tajā pat dienā par II sporta klasi cīnījās četri mūsējie – Rudiks Mirzojans, Kalvis Apinis, Nikola Daniela Liepiņa un Artjoms Murins,  Kalvim tas vispār bija pirmais turnīrs 3. sporta klases statusā, kuru viņam piešķīra par ļoti labo startu “Olaines šaha pavasarī” maija sākumā. Visnoteiktāk savas pretenzijas uz godalgām pieteica Rudiks, kurš pirms pēdējās vietas atradās pat 3. vietā, diemžēl pēdējo cīņu uzvarēt un līdz ar to iegūt 2. sporta klasi vēl neizdevās, taču izcīnītie 5 punkti no 8 ir ļoti, ļoti labs sasniegums! Arī Kalvim izcīnītie 50% punktu ir uzteicams sniegums, jo apstiprināja viņa 3. sporta klasi. Nikolai pēc vairākiem stabili labiem turnīriem šī ir neliela neveiksme – 3.5 punkti, bet uztraukumam nav pamata, jo Nikola cītīgi trenējas un noteikti kā šahiste turpinās augt. Arī Artjomam parasti vajadzīgs ilgāks laiks, lai kārtīgi nostiprinātos jaunās sporta klases līmenī, un svarīgākais jau ir, lai saglabājas mīlestība uz šahu un spēlētprieks!

Rezultāti: http://chess-results.com/tnr432440.aspx?lan=1&art=1&rd=8

Vasara bērnu šahā ir salīdzinoši mierīgāka sezona, taču vienmēr ir iespēja pabraukāt pa Latviju un pacīnīties neskaitāmos pieaugušo turnīros, kuros laipni aicināti arī bērni, kas ir būtiski svarīgi, lai nezaudētu meistarību.

 

Sagatavoja:
Trenere G.Skujiņa
 

 

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)