OLAINES ŠAHISTU TRIUMFS - ELIZABETEI KOKINAI UZVARA 72 DALĪBNIEKU KONKURENCĒ, EMĪLS MIERIŅŠ – TREŠAIS LATVIJĀ B14 GRUPĀ

18.03.2019

Skolēnu pavasara brīvlaiks marta vidū daudziem ir kā neliela pretpote pavasara nogurumam, taču šahistiem atpūsties nav laika – mūsu Aiga Gansone un Marija Vaičuka brīvlaiku pavadīja, cīnoties Latvijas skolēnu cempionāta fināla G10 grupā, olainietis un nu Rīgas Šaha skolas audzēknis Emīls Mieriņš – B14 grupā, bet brīvlaika piektdienā daudzi devas uz turnīru skolēniem Siguldā.

Latvijas čempionātu Aiga Gansone sāka līdzīgi kā pērn – trīs uzvaras pēc kārtas, arī turpinājums identisks – divas spēles ar abām favorītēm. Pirmajā Aiga neizmantoja savas iespējas, kaut sīksti pretojās, otrā spēle tika zaudēta pavisam ātri, bet trešā zaudējuma iemesls – atkal neizmantotas iespējas, virkne ne to labāko (kaut nezaudējošu) gājienu, kas vainagojās ar vienu liktenīgu neuzmanību. Pēdējā spēlē atkal pārliecinoša uzvara un rezultātā astoņgadīgā Aiga ir sestā labākā visā Latvijā! Mariju Vaičuku gan pusceļā no trases noņēma vīruss. Toties bijušais Olaines Sporta centra šaha pulciņa dalībnieks, nu Rīgas Šaha skolas audzēknis Emīls Mieriņš cīņas par Latvijas čempiona titulu B14 grupā sāka ar zaudējumu nākamajam vicečempionam (un kopumā divarpus punktus no deviņiem pazaudēja vien pret trīs šī gada stiprākajiem), bet tad ar katru nākamo kārtu aizvien spēcīgāk pieteica pretenzijas uz godalgām. Rezultātā Emīla pirmajā Latvijas čempionāta finālā izcīnītā augstā III vieta B14 grupā ar sešiem punktiem no deviņiem!

Rezultāti B14 - http://chess-results.com/tnr419093.aspx?lan=1&art=1

Rezultāti G10 http://chess-results.com/tnr419085.aspx?lan=1&art=1&rd=7

Savukārt brīvlaika piektdienā divpadsmit Olaines sporta centra šahisti ar prieku devās uzspēlēt šahu pie draugiem Siguldas Valsts ģimnāzijā uz skolēnu tradicionālo turnīru līdz III sporta klasei. Divus iepriekšējos gadus mūsējiem neizdevās aizsniegties līdz uzvaras pjedestālam, nu gandarījums ar uzviju – Elizabetei Kokinai pārliecinošs triumfs ar simtprocentīgu rezultātu un Dāvim Raitam Vēveram trešā vieta! 

Elizabetei, kas turnīrā bija izlikta ar vislielāko reitingu, arī spriedze bija vislielākā, jo kāpt augšup nereti ir vieglāk, nekā noturēt savu augsto pozīciju. Šoreiz izdevās "nokost" vienu pretinieku pēc otra un pēc 6. kārtas jau punkta atrāviens. Pēdējās kārtas spēlē ar klasesbiedreni Kristiānu Liepu neizšķirts būtu izdevīgs abām pusēm – Elizabetei 1. vieta garantēta, un arī Kristiāna ierindotos tabulas augšdaļā, un, kā izrādījās vēlāk, iegūtu arī turnīra meiteņu balvu, tomēr ir tikai sportiski uzteicami, ka Elizabete nevarēja nelikties ne zinis par Kristiānas pieļautu paviršību jau pašā spēles sākumā. Rezultātā Elizabetei visas septiņas uzvaras, tostarp nācās apbēdināt trīs savējos, savukārt Kristiānu pat zaudējums ierindoja augstajā sestajā vietā 72 dalībnieku konkurencē, lielisks sniegums! Uzvara turnīrā ar tik augstu rezultātu Elizabetei deva arī sen kāroto II sporta klasi, ko apkceptēja tiesnesis Alberts Cimiņš, no sirds apsveicam!

Trešajā vietā – un tas ir ļoti labs panākums! – mūsu Dāvis Raits Vēvers. Pēdējā partija ar turnīra meiteņu balvas ieguvēju gan bija īsts trilleris, kur abas puses apmainījās ļoti rupjām kļūdām, partijai ieejot finiša taisnē ar satriecošu Dāvja pārsvaru, bet  – bērnu šahā nekad nevar teikt “Uzvara!”, pirms apstādināti pulksteņi un tiesnešiem paziņots rezultāts, Dāvis neizskaidrojamā kārtā pamanījās izkaisīt visu uzvarai nepieciešamo un partija beidzās neizšķirti. Dāvis turnīrā piedzīvoja tikai vienu zaudējums pret vicečempionu, kopumā Siguldā izspēlējot ar visstiprākajiem pretiniekiem visā turnīrā, uzvara pēdējā spēlē būtu nodrošinājusi arī vicečempiona titulu.

Pamatīgu pārsteigumu olainiešiem sagādāja Rudika Mirzojana sniegums – tikai pirms nedēļas izpildījis IV sporta klasi, Rudiks šeit zaudēja tikai Elizabetei un Dāvim, līdz ar to piecas uzvaras deva astoto vietu un III sporta klasi (akceptēja tiesnesis Alberts Cimiņš), apsveicam! Marks Koršakovs turnīru sāka ar 4.5 no 5, diemžēl tad sīvā cīņā piekāpās Elizabetei un arī pēdējo partiju zaudēja, kas Marku atmeta uz 17. vietu, par vietu priekšā palaižot mazo draugu, otrklasnieku un sīksto hokejistu Mareku Brencu. Mareks Siguldas turnīra dēļ pat atteica hokeja nometni un cīnījās tik azartiski, ka kāda negaidīti ātra zaudējuma dēļ pat neapvaldāmi sāka birt sarūgtinājuma asaras! Lūk, kādi Olainē ir cīnītāji!

Ne visas partijas var uzvarēt, dažos gadījumos sliktai spēlei gan nav izskaidrojuma, bet parasti bērnu sacensībās skaidri parādās mājās ieguldītā darba daudzums vai – tā iztrūkums... Diemžēl ne par visiem mūsējiem šoreiz varēja sacīt pelnītus atzinības vārdus. Ar astoto numuru izliktā pieredzējušā Riharda Atvara četri punkti un 24. vieta noteikti nav slavējams rezultāts, Rihardam šoreiz uzvarēt izdevās vien 4. sporta klases, visiem stiprākajiem Rihards piekāpās. Kalvim Apinim arī četras uzvarētas spēles, taču Kalvim pašam ir zemāka klase, tāpēc viņa sniegums četrpunktnieku grupā ir labs (26. vieta). Tikpat punktu arī III sporta klases īpašniekam Ilgvaram Līckrastiņam, bet šiem punktiem gan ir salīdzinoši maza vērte, jo tās bija četras uzvaras pret iesācējiem, Ilgvars šoreiz zaudēja pat IV sporta klasēm. Četras vieglas uzvaras arī III sporta klases īpašniecei Nikolai Danielai Liepiņai, kas bija izlikta kā sestā labākā, diemžēl viegli punkti vien pret pavājiem pretiniekiem deva tikai 31. vietu.

Pusi no iespējamiem punktiem savāca Rihards Līckrastiņš, kuram ir objektīvi neilgs treniņu stāžs, par puspunktu mazāk Markusam Nīmanim – labai spēlei joprojām traucē pārliekā steiga, jo treniņos Markuss strādā ļoti atbildīgi.

Kopumā, protams, esam ļoti apmierināti un priecīgi par sniegumu, Olaines Sporta centra šaha pulciņa vārds izskanējis godam! Priecājamies par labajiem sasniegumiem, bet par neveiksmēm izdarām secinājumus, no kļūdām mācāmies un dzīvojam tālāk! Liels paldies turnīra saimniecei Sandrai Harlinskai un viesmīlīgajai Siguldas Valsts ģimnāzijai par uzņemšanu un uz tikšanos nākamgad jau citā sastāvā!

Rezultāti: http://chess-results.com/tnr422190.aspx?lan=1&art=1&rd=7

 

Sagatavoja:
Trenere G.Skujiņa
 

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)