OLAINES ŠAHISTU JAUNĀ MAIŅA IEPRIECINA

12.03.2019

Nedēļas nogalē pirms skolēnu pavasara brīvlaika Olaines Sporta centra jaunie šahisti spēlēja vairākos turnīros Rīgā. Īpašs prieks par šī gada iesācējiem – Rudiku Mirzojanu un Ralfu Ceriņu – kas ne tikai pirmo reizi devās uz turnīru ārpus Olaines, bet Rudiks arī izpildīja IV sporta klasi, kļūdams par turnīra uzvarētāju, kā arī suminām Artjomu Murinu, kuram piedalīšanās IV sporta klašu turnīrā beidzot izvērtās par “zvaigžņu stundu”.

Rudiks Mirzojans šaha pulciņam pievienojās vien vēlā rudenī, taču labās šaha priekšzināšanas un apbrīnojamā vēlme apgūt šaha spēles noslēpumus ļāva Rudikam strauji kāpināt savu meistarību. Rudiks izmantojis katru iespēju trenēties, bieži paliekot arī uz pieredzējušāko šahistu nodarbībām, nu nopietnā attieksme un centība sāk nest pirmos augļus – pirmajā turnīrā ārpus Olaines Rudiks nezaudēja nevienu partiju no astoņām, divi neizšķirti iesācēju klasifikācijas turnīrā Rīgā ļāva turnīru noslēgt dalītā pirmajā vietā un ar uzviju izpildīt IV sporta klasi, kam bija nepieciešami vien pieci punkti no astoņiem (Rudiks ieguva 7). Apsveicam Rudiku ar pirmajiem nopietnajiem panākumiem un vēlam sekmes arī turpmāk!

Iesācēju klasifikācijas turnīrā spēlēja arī Rudika klasesbiedrene Katrīna Tarakanova, šoreiz IV sporta klasei pietrūka vien puspunkts, taču iegūts diploms kā trešai labākajai meitenei turnīrā! Savukārt iesācējs Ralfs Ceriņš izcīnīja savus pirmos 3.5 punktus ārpus dzimtajām Olaines sienām, jādomā, ka arī tas ir tikai sākums.

Rezultāti: http://chess-results.com/tnr421479.aspx?lan=1&art=1&rd=8

Visilgāk no pulciņa šahistiem uz sporta klases paaugstinājumu gājis Artjoms Murins, bijuši neskaitāmi pagalam neveiksmīgi turnīri, tad pamazām rezultāti nostabilizējās un nu beidzot pārliecinošs sasniegums – 6.5 punkti no astoņiem, 1.vieta turnīrā un uzvarētāja kauss un beidzot izpildīta III sporta klase! Artjoms pusotru punktu pazaudēja tikai pret godalgoto vietu ieguvējiem, apsveicam Artjomu, bet jo īpaši viņa vecākus, kas nekad nezaudēja ticību par izdošanos un nu piedzīvo atalgojumu savai neizmērojamai neatlaidībai un pacietībai! Ceturto sporta klašu klasifikācijas turnīrā spēlēja arī Kalvis Apinis (4.5 punkti no 8),  Markuss Nīmanis (4) un Ralfs Zommers (2).

Rezultāti: http://chess-results.com/tnr421480.aspx?lan=1&art=1&rd=8

III sporta klašu turnītā no mūsējiem šoreiz spēlēja vienīgi Nikola Daniela Liepiņa. Nikola sāka pagalam neveiksmīgi – trīs zaudējumi pēc kārtas jeb, šahistu valodā runājot, “garā rokāde”, tomēr pēc tam Nikola ieguva piecus punktus no pieciem un turnīru pabeidza astotajā vietā kā otra labākā meitene. Reti kurš spēj atgūties pēc tik dramatiska iesākuma, ne viens vien mūsdienās no sacensībām vienkārši nesportiski izstājas, to nepabeidzot līdz galam. Prieks, ka mūsējie ir īsti cīnītāji!

Rezultāti: http://chess-results.com/tnr421481.aspx?lan=1&art=1&rd=8   

Tikmēr Rīgas Šaha skolā trīs dienas cīnījās II sporta klases šahisti, izspēlējot klasiskā šaha partijas ar garo laika kontroli un partiju pierakstu. No Olaines cīņā par meistarības paaugstināšanu iesaistījās Tomass Sigats, Adrians Broks, Aiga Gansone un Daniils Aleksejevs. Visnopietnāk pretenzijas uz godalgām un pirmo 1. sportas klases normatīvu pieteica Tomass, demonstrējot ļoti labu spēli. Kaut ceļā uz finišu Tomass jau bija izkaisījis pusotru punktu, viss vēl varēja vairāk kā labi beigties tieši pēdējā spēlē. Tomasam pēdējā partijā bija ļoti reālas iespējas uzvarēt turnīra līderi, kas atnestu ne tikai izpildītu 1. sporta klases normu, bet arī otro vietu turnīrā, diemžēl pārsteidzības dēļ neizdevās. Sāpīgs un nepelnīts zaudējums Tomasu atmeta uz septīto vietu, taču – noteikti ir arī liels gandarījums, jo turnīrs bija labs apstiprinājums tam, ka Tomass var pilnvērtīgi konkurēt ar rīdziniekiem. Un ne tikai Tomass – arī Adrians nospēlēja ļoti stabili, savācot vairāk kā 50% punktu (4). Abiem mūsu puišiem liels bonuss ir viņu asais prāts, Tomasam tikai klāt jāpievieno lielāka spēļu prakse, bet Adrianam – šahistiskā drosme un uzdrīkstēšanās, un tad jau noteikti varēsim iztikt bez pievienotā “gandrīz izdevās”! Savukārt Aiga turnīrā spēlēja, lai iesildītu smadzenes pirms Latvijas jauniešu čempionāta fināla, kur līdz ar Mariju Vaičuku startēs G10 grupā (meitenēm līdz desmit gadu vecumam). Diemžēl Aigu ne tik ļoti pieveica pretinieki, kā vīruss, kura dēļ pat nācās izlaist trešo spēļu dienu. Sliktā pašsajūta noteikti atstāja iespaidu uz spēļu kvalitāti, tāpēc neko nevar pārmest par izcīnīto vienu uzvaru četrās spēlēs. Toties Daniilam gan nav attaisnojuma – mūsu talantīgais pirmklasnieks, šķiet, vēl nav sapratis, ka nu spēlē jau daudz augstākā līmenī un tie paņēmieni, kas “gāja cauri” ar vājiem pretiniekiem, tagad vienkārši vairs nestrādā, piemēram, nevar paļauties, ka pretinieks zem sitiena noliks vairāk nekā pats. Paaugstinoties meistarības līmenim, par pieļautajām paviršībām pretinieki var nesaudzīgi sodīt uzreiz, vairs nedodot iespēju atspēlēties, kā tas arī notika šī turnīra partijās, Tomēr mēs savējiem ticam un ceram, ka secinājumi tiks izdarīti, kļūdas attieksmē un spēles stilā  – izlabotas un vēl dzirdēsim par mūsējo sasniegumiem! 

Rezultāti: http://chess-results.com/tnr418451.aspx?lan=1&art=1&rd=7

Tuvākie mūsējo starti – 11. – 14. martā Aiga Gansone un Marija Vaičuka cīnās Latvijas jauniešu čempionāta finālā G10 grupā, 15. martā divpadsmit bērni ar sporta klasi, ne augstāku par III, dosies pie šaha draugiem uz tradicionālo Siguldas Valsts ģimnāzijas atklāto čempionātu, savukārt 23. – 24. martā U12 izlasei Latvijas komandu čempionāta fināls. Veiksmi, šahistisku azartu un prieku visos startos!   

Sagatavoja:
Trenere G.Skujiņa
 
 

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)