OLAINES KOMANDA IZCĪNA BRONZAS MEDAĻU LATVIJAS KOMANDU ČEMPIONĀTĀ ŠAHĀ

20.12.2018

Svētdienas vakarā Rīgas Šaha skolas telpās noslēdzās Latvijas komandu čempionāts. Par titulu šogad cīnījās divpadsmit komandas, kas aizvadīja apļa turnīru trīs posmos. Pēc gada pārtraukuma titulu ieguva "Termo-Eko/RŠF", uzvarot visos vienpadsmit mačos.

Olaines komanda izcīnīja godalgoto 3.vietu.

Spēlētāja sastāva ziņā šis čempionāts bija viens no spēcīgākajiem un daudzveidīgākajiem. Trijos posmos piedalījās 116 dalībnieki no deviņām valstīm. Bez Latvijas bija pārstāvēta arī Vācija, Krievija, Baltkrievija, Lietuva, Čehija, Igaunija, Polija un ASV. Pie galdiņiem sēdās 14 lielmeistari un astoņi starptautiskie meistari, kā arī četras lielmeistares un piecas starptautiskās meistares. Balvu fonds bija 2550 eiro.

"Termo-Eko/RŠF" uzvarēja visos komandu mačos (pieci spēlētāji pret pieciem), no kuriem izšķirošais bija pirmspēdējā kārtā pret RTU – 4:1, kad visas trīs uzvaras tika izcīnītas ar melnajām figūrām.

"Termo-Eko/RŠF" šajā posmā spēlēja GM Aleksejs Aleksandrovs (Baltkrievija, 2590), IM Rolands Bērziņš (2409), IM Tomass Laurušas (Lietuva, 2494), IM Vladimirs Svešņikovs (2420), FM Sergejs Kļimakovs (2323), FM Vsevolods Dzjuba (2238) un WIM Olga Badelka (Baltkrievija, 2385). Iepriekšējos posmos čempionvienību vēl pārstāvēja GM Ņikita Meškovs (2543), IM Sergejs Grišenko (Krievija, 2431) un Arturs Mihailovs (1870).

Otro vietu izcīnīja RTU, bet trešie palika Olaines šahisti. Reitingbalva tika komanda "Vertikāle – Rīgas Šaha skola".

Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

Individuāli vislielāko punktu summu (8) ieguva divas dāmas – WGM Ilze Bērziņa (2249; "Olaine") un WFM Elizabete Limanovska (2071; Rīgas Šaha skola). Pirmā no viņām to paveica desmit partijās, aizvadot turnīru bez zaudējumiem, bet otrā to spēja visās vienpadsmit cīņās.

Jāatzīmē arī WIM Katrīnas Amerikas (2218; RTU) 6 punkti no 6, kā arī IM Vladimira Svešņikova (2420; "Termo-Eko/RŠF") 7,5 punkti no 8.

Olaines Sporta centra kolektīvs sveic sportistus ar lielisko sasniegumu!

Sagatavoja:
Latvijas šaha federācija
 

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)