OLAINES JAUNIE ŠAHISTI ADVENTU IESĀK AIZKRAUKLES ČEMPIONĀTĀ

05.12.2018

Jau ne pirmo reizi jaunie olainieši devās uz Aizkraukli, lai baudītu mazpilsētas turnīru jauko gaisotni, šoreiz – pirmajā Adventes svētdienā un šoreiz arī neierasti kuplā skaitā – Olaini pārstāvēja desmit dažāda stipruma un vecuma spēlētāji. Vairākiem mūsējiem finišā izdevās ieņemt augstāku vietu, nekā viņi bija izlikti startā, bet tiem, kas nospēlēja sliktāk, vienalga bija liels prieks un gandarījums par spēli un olainiešu kopābūšanu lieliskā kompānijā

Aizkraukles turnīrs piesaistīja mūsējo uzmanību ar izlīdzsvaroto dalībnieku sastāvu, un tā kā B turnīrā drīkstēja spēlēt šahisti līdz II sporta klasei, neskatoties uz vecumu, tad nu finišā uz godalgoto pjedestāla arī satikās senioru S50 pārstāvis ar pirmklasnieku no U8 vecuma grupas!

Mūsējie iesāka pat ļoti labi, Tomass Sigats bija līderis ar 4 no 4, arī pārējie pa augšu vien grozījās, bet tad atlikušajās piecās kārtās pamatīgas korekcijas ieviesa savstarpējās spēles, kā arī cīņas ar gados vecākajiem līderiem. Vairāki mūsējie psiholoģiski salūza pēc pirmajiem zaudējumiem, kuriem diezgan likumsakarīgi sekoja vēl nākamie. Neskatoties uz vairākām mazajām neveiksmēm, trīs mūsējie – Adrians Broks, Daniils Aleksejevs un Elizabete Kokina - finišēja ar 6 no 9, dalot 4. - 7. vietu. Pēdējā kārtā Adrians gan ļoti cerēja, ka viņa tētis Kaspars apspēlēs vai vismaz nospēlēs neizšķirti ar septiņgadīgo jauno talantu no Rīgas Romanu Tolmačevu, jo tad kādam no Brokiem tiktu trešā vieta, diemžēl šoreiz cīņa uz uzvaru nebija olainiešu labā... Tomēr, neskatoties uz faktu, ka mūsējie palika aiz godalgotā trijnieka, nekas tiem nespēja sabojāt labo noskaņojumu, jo gandrīz visi saņēma veselīgas pārsteiguma balvas dažādās vecuma grupās un piemiņas medaļas, kā arī mūsējos gandarīja fakts, ka daudzi pieaugušie, sākotnēji bērnus nenovērtējot, dabūja smagi cīnīties, lai nezaudētu.

Rezultāti: http://chess-results.com/tnr394323.aspx?lan=1&art=4 

Savukārt šajā pat nedēļas nogalē Rihards Atvars jau ne pirmo reizi devās ciemos pie lietuviešiem, šoreiz uz Šauļu turnīru, kur sešās spēlēs svinēja četras uzvaras, kas gan noteikti vēl nav labākais Roharda sniegums. Nav šaubu, ka Rihards vēl Lietuvā reiz parādīs klasi!

Rezultāti: http://chess-results.com/tnr392533.aspx?lan=1&art=1&rd=6

 

Sagatavoja:
Trenere Guna Skujiņa
 
 

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)