KAZAHSTĀNAS KULTŪRAS VAKARS OLAINĒ

28.11.2018

30. novembrī plkst. 19.00 Olaines pilsētā notiks Kazahstānas kultūras vakars, kurā piedalīsies arī daudzkārtējais senās kazahu intelektuālās spēles “Togiz Kumalak” pasaules čempions Seriks Aktaevs.

Šo pasākumu atbalsta Kazahstānas vēstniecība Lietuvā un Kazahstānas konsulāts Latvijā, kas kopā ar Olaines intelektuālo galda spēļu klubu “Loģika” piedāvā vakara programmu: fotoizstādi no Kazahstānas, nacionālās dejas un dziesmas, stāstu par “Togiz Kumalak” spēles vēsturi un viktorīnas.

Fotoizstāde ir veltīta Kazahstānas skaistākajām vietām. Kopā ar fotogleznām piedāvājam iespēju apskatīt arī Olaines novada mākslinieces Kristīnas Boļšedvorovas mākslas darbus.

Latvijas vokālais ansamblis “Fantāzija” nodziedās kazahu tautasdziesmu “Dudar-aj”. Dziesmu iztulkojis Krievijas dzejnieks Anatolijs Aldakovs, un šajā tulkojumā tā skanēs pirmo reizi. Savukārt deju duets no Kazahstānas “MagnificentA” piedāvās skatītājiem spilgtas dejas “Dalaauni” un “Konildi bikesh”.

Piedaloties viktorīnās, pasākuma apmeklētāji varēs uzzināt interesantus faktus par Kazahstānu, nedaudz iepazīt kazahu valodu un par pareizajām atbildēm saņemt balviņas no Kazahstānas.

Speciāli no Kazahstānas tiks atvesta kazahu spēle “Togiz Kumalak”, kurai ir jau ap 4 tūkstošiem gadu. Šo spēli prezentēs, izstāstot arī tās vēsturi, daudzkārtējais “Togiz Kumalak” pasaules čempions Seriks Aktaevs. Skatītāji varēs apskatīt unikālu spēļu inventāru, ko izstrādājuši kazahu meistari.

Kazahu kultūras vakaru apmeklēs arī Kazahstānas vēstniecības pārstāvji, kuri ir priecīgi par Olaines intelektuālā galda spēļu kluba “Loģika” izrādīto interesi par viņu tradicionālo spēli un iespēju prezentēt kazahu kultūru Latvijā.

Kazahstānas kultūras vakars ļaus iepazīt kazahu kultūru, bet apgūt prasmes spēlēt “Togiz Kumalak” varēs 1. decembrī Aktaeva kunga vadītās meistarklases ietvaros. Savukārt 2. decembrī Olainē notiks pirmās “Togiz Kumalak” sacensības Baltijas valstīs.

Kazahstānas kultūras vakars notiks Olainē, Zeiferta ielā 4, Olaines 1. vidusskolas konferenču zālē.

 

Liubova Azimova,
intelektuālā galda spēļu kluba “Loģika” vadītāja
Tālr. +371 29851106;
 

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)